Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Οπούντιος Μαρτίνου-Μαυρομάτι 79-45

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
Επιβλητική νίκη!
ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ-ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 79-45

Ακάθεκτος ο Οπούντιος δεν συνάντησε αντίσταση ούτε από το Μαυρομάτι και με τη νίκη του με 79-45 έφτασε τις 5 νίκες σε ισάριθμους αγώνες παραμένοντας μόνος-πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο παρκέ και καθάρισαν την υπόθεση νίκη με το καλησπέρα. Προηγήθηκαν με 25-10 και 51-19 στο ημίχρονο με το β’ 20λεπτο να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα και τον Οπούντιο να φτάνει στη νίκη με 79-45.

Οι δύο προπονητές, μοίρασαν το χρόνο συμμετοχής των παικτών τους,  με τους γηπεδούχους να τελειώνουν τον αγώνα με 4 παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Διαιτητές: Χουγιάζος-Γερονικολός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-10, 51-19, 70-31, 79-45.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μητσάκος): Κυράνας Λ., Βέλλιος 12 (2), Ξυδιάς, Μάρκου 23 (2), Δημάκης Κ., Παπαναγιώτου 7, Σιότροπος 3 (1), Δημάκης Σ. 18 (1), Γιαννόπουλος 2, Θεοδώρου 14.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Αρβανίτης): Κατρισιώτης 2, Κόλλιας, Δρίτσας Γ., Μαρίνης, Δρίτσας Π., Μανάρας 8, Κοβός 4, Λάμπρου 10, Φουστανελλάς 2, Σιακούλης 4, Χατζής 9 (2), Νικολάου 6.