FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (7η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ. 6-11 (4′), 14-17 (10′), 27-26 (14′), 39-28 (20′), 44-32 (26′), 55-39 (30′), 66-45 (35′), 67-54 (39′:19”), 67-56 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 4-6 (4′), 12-12 (9′), 16-18 (10′), 18-22 (12′), 22-29 (14′), 26-31 (16′), 27-37 (18′), 28-40 (20′), 36-40 (22′), 36-45 (24′), 36-48 (25′), 44-55 (28′), 48-58 (30′), 51-58 (32′), 51-60 (34′), 51-64 (35′), 51-67 (36′), 55-67 (38′), 56-69 (39′), 58-72 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 12-10 (6′), 16-21 (10′), 22-30 (14′), 36-37 (19′), 37-39 (20′), 50-46 (25′), 65-56 (31′), 73-71 (38′), 75-74 (39′:30”), 76-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 5-4 (2′), 10-4 (3′), 13-5 (5′), 17-11 (6′), 21-11 (9′), 24-19 (10′), 29-24 (12′), 37-28 15′), 41-28 (17′), 46-32 (20′), 46-38 (22′), 46-44 (25′), 46-46 (26′), 55-52 (27′), 55-56 (28′), 57-56 (28′:30”), 57-58 (29′), 57-61 (30′), 64-69 (32′), 64-71 (33′), 76-75 (37′), 80-77 (38′:40”), 80-80 (39′:04”), 83-80 (τρίποντο Βαλάης 39′:39”), 85-82 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ 14-4 (6′), 34-10 (14′), 42-19 (20′), 61-40 (30′), 62-51 (36′), 67-56 (39′), 73-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 8-11 (5′), 18-20 (12′), 23-26 (16′), 28-33 (20′), 39-46 (27′), 43-51 (31′), 49-55 (34′), 59-58 (38:10”), 64-61 (39:45”), 64-65 (39:48”), 64-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο συναρπαστικό φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή σήμερα της 7ης αγωνιστικής και με τη live μετάδοση των αγώνων και από τα 6 γήπεδα της Περιφέρειας.

Η αρχή θα γίνει στις 13:30 με τον αγώνα του Τελεθριακού με τον Γ.Σ. Ιτέας, για να ακολουθήσουν τα υπόλοιπα 5 παιχνίδια με ώρα έναρξης στις 6 μ.μ.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

13:30 Κλειστό Ιστιαίας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ. (Καραμπιτσάκος-Χατζής)

18:00 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ντάνος-Ζάχος)

18:00 Κλειστό Κλειστό Σχηματαρίου ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Χουγιάζος-Τσάλας)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Κάλφα-Βαρσαμάς)

18:00 Κλειστό Αλιβερίου ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΑΔΜΟΣ (Χαϊνά-Αρτσίτας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 6 12 6-0 426-350
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 6 11 5-1 426-382
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 6 10 4-2 468-427
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 6 10 4-2 399-403
5 ΜΑΚΑΡΟΣ 6 9 3-3 395-402
6 ΚΑΔΜΟΣ 6 9 3-3 379-388
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 6 9 3-3 468-446
8 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 9 4-2 404-383
9 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 6 9 3-3 396-400
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 6 7 1-5 364-423
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 6 0-6 340-394
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 6 6 0-6 370-437

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Φιλικό: Πρωτέας Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 50-65

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ Χαλκίδας-ΧΒΑ 54-52

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας 54-74

pannikolaou