Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (8η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2-2 (4′), 4-7 (4′), 7-7 (5′), 9-10 (7′), 12-16 (9′), 14-16 (10′), 17-19 (11′), 19-22 (12′), 26-24 (14′), 30-30 (17′), 32-32 (18′), 34-32 (20′), 41-39 (24′), 43-41 (25′), 46-43 (27′), 50-43 (28′), 54-47 (30′), 60-50 (34′:30″), 62-50 (35′), 64-51 (36′:30”), 66-53 (37′), 68-56 (38′), 70-56 (39′), 72-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 3-3 (2′), 3-7 (4′), 6-12 (7′), 15-17 (9′), 18-21 (10′), 22-26 (12′), 25-36 (14′), 29-39 (16′), 31-42 (18′), 35-46 (20′), 39-51 (22′), 40-58 (24′), 46-62 (26′), 51-66 (28′), 51-72 (30′), 56-80 (34′), 65-86 (38′), 68-90 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ.-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 0-5 (4′), 4-9 (6′), 4-12 (7′), 6-16 (8′), 8-19 (10′), 17-23 (14′), 22-25 (17′), 26-31 (19′), 28-31 (20′), 32-37 (22′), 32-41 (23′), 37-41 (24′), 39-41 (25′), 44-45 (26′), 47-46 (27′), 49-48 (28′), 49-50 (29′:30”), 51-50 (29′:40”), 53-50 (29′:45”), 55-50 (30′), 56-51 (31′), 60-51 (32′), 66-55 (35′), 66-59 (37′), 68-61 (38′), 69-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 4-2 (3′), 9-6 (5′), 12-6 (6′), 12-11 (8′), 14-15 (10′), 15-20 (13′), 19-28 (15′), 19-30 (17′), 24-39 (20′), 43-59 (28′), 44-62 (30′), 54-70 (35′), 60-77 ΤΕΛΙΚΟ

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14-10 (7′), 19-15 (10′), 22-17 (13′), 26-17 (15′), 31-20 (17′), 39-26 (20′), 42-26 (21′), 48-28 (23′), 50-35 (27′), 52-40 (28′), 56-40 (30′), 61-41 (32′), 67-43 (35′), 74-45 (37′), 76-52 ΤΕΛΙΚΟ

Συνέχεια στο συναρπαστικό φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή σήμερα της 8ης αγωνιστικής και με τη live μετάδοση των αγώνων και από τα 5 γήπεδα της Περιφέρειας.

Η αρχή θα γίνει στις 14:30 με τον αγώνα του Μάκαρου με τον Τελεθριακό και της Αναγέννησης Λαμίας με τον Αστέρα Αλιβερίου, για να ακολουθήσει στις 17:00 η αναμέτρηση Μαλεσίνα-ΓΑΣ Βασιλικού ενώ στις 6 μ.μ. θα διεξαχθούν οι αγώνες Προοδευτική Λάρυμνας-Πρωτέας Σχηματαρίου και Απόλλωνας Λιβαδειάς-ΑΕΕΠ Χαλκίδας. Την Τετάρτη άνοιξε η αυλαία της αγωνιστικής με την αναμέτρηση Κάδμος-Γ.Σ. Ιτέας 77-79.

Το σημερινό πρόγραμμα και οι διαιτητές:

17:00 Κλειστό Μαλεσίνας ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Χαϊνά-Τσάλας)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Χουγιάζος-Χατζής)

14:30 Κλειστό Άμφισσας ΜΑΚΑΡΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Ντάνος-Καραμπιτσάκος)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ.-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. (Κάλφα-Αρτσίτας)

14:30 Κλειστό Λαμίας ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 7 13 6-1 502-456
2 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 7 13 6-1 500-426
3 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 8 13 5-3 540-541
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 7 12 5-2 471-461
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7 11 5-2 489-465
6 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 7 11 4-3 550-512
7 ΚΑΔΜΟΣ 8 11 3-5 517-540
8 ΜΑΚΑΡΟΣ 7 10 3-4 453-474
9 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 7 10 3-4 532-511
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 7 9 2-5 431-479
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 7 8 1-6 413-455
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 7 7 0-7 426-504

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

ΑΕΕΠ Χαλκίδας: Ο βασικός στόχος στη Γ’ Εθνική, οι μεταγραφές και το μπάτζετ

pannikolaou

Ανανέωσε με Αγγ. Μάτο & Μπόλματη ο Λοκρός!

pannikolaou

Έσκασε ”βόμβα”! Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας στη Γ’ Εθνική!

pannikolaou