FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (9η αγωνιστική): Live εξέλιξη

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής, της τελευταίας για το 2019! Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση και από τις 6 αναμετρήσεις στα γυμναστήρια της Περιφέρειας!

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

9-4 (5′), 16-19 (8′), 17-24 (10′), 17-27 (12′), 21-33 (15′), 23-34 (16′), 33-36 (19′), 33-39 (20′), 35-39 (24′), 38-41 (27′), 40-41 (30′), 44-46 (33′), 57-59 (38′:40”), 61-59 (39′:40”), 61-61 (39′:45”), (61-61 παράταση), 69-66 (43′:32”), 72-69 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

19-18 (7′), 20-26 (10′), 26-34 (16′), 36-41 (20′), 45-44 (24′), 53-50 (29′), 55-59 (34′), 61-67 (36′), 66-71 (38′:30”), 76-75 (39′:50”), 76-75 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

7-12 (5), 20-16 (10′), 27-25 (15′), 39-34 (20′), 42-40 (24′), 42-46 (27′), 47-46 (30′), 55-53 (35′), 63-55 (39′:40”), 64-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ

2-3 (2′), 8-7 (5′), 18-10 (8′), 21-15 (10′), 27-21 (13′), 30-21 (14′), 33-22 (18′), 33-22 (20′), 40-26 (25′), 40-31 (28′), 44-36 (30′), 53-47 (34′), 61-50 (36′), 68-55 (38′), 70-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

4-8 (3′), 6-8 (4′), 11-8 (6′), 12-8 (7′), 15-11 (10′), 22-15 (14′), 26-18 (17′), 34-23 (20′), 54-45 (30′), 56-50 (33′), 58-53 (35′), 66-56 (37′), 73-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΚΑΔΜΟΣ 87-74

10-13 (5′), 19-22 (10′), 38-30 (16′), 42-38 (20′), 64-59 (30′), 76-65 (35′), 86-70 (38′), 87-74 (ΤΕΛΙΚΟ)

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 9ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Θωμά-Κάλφα)

17:00 Κλειστό Πειραικής ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ (Αντωνόπουλος-Σέληνας ΕΣΚΑ)

13:30 Κλειστό Ιστιαίας ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΚΑΔΜΟΣ (Κοτσιμπός-Ζάχος)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Τσάτσης-Βελέντζας ΕΣΚΑ)

17:00 Κλειστό Αλιβερίου ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Χουγιάζος-Χαϊνά)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ (Ντάνος-Καραμπιτσάκος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 8 15 7-1 576-478
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 8 14 6-2 567-525
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 8 14 6-2 543-521
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 8 13 5-3 540-541
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8 12 5-3 549-537
6 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 8 12 4-4 618-602
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 8 12 4-4 609-571
8 ΜΑΚΑΡΟΣ 8 11 3-5 513-551
9 ΚΑΔΜΟΣ 8 11 3-5 517-540
10 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 8 11 3-5 521-547
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 8 9 1-7 465-531
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 8 9 1-7 495-567

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

 

Σχετικά άρθρα

Τι έκαναν παίκτες και προπονητές της Περιφέρειας στις Εθνικές κατηγορίες!

pannikolaou

Σαν σήμερα…11 Απριλίου (2016-2020)

pannikolaou

Το μπάσκετ στο σημείο μηδέν: 20 παράγοντες ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ σχολιάζουν την επικαιρότητα

pannikolaou