B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (6η αγωνιστική)

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το διήμερο 14-15 Δεκεμβρίου το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος), με την πρώτη θέση της βαθμολογίας να εξακολουθεί να έχει για συγκατοίκους τις Κονίστρες και τον Απόλλωνα Χαλκίδας.

Οι Κονίστρες επικράτησαν εύκολα το Σάββατο απέναντι στη Δροσιά με 59-40, ενώ χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία νίκησε και η ΑΓΕ Χαλκίδας τον Α.Ο. Κύμης με 69-57.

Μεγάλο ντέρμπι έγινε στην Αυλίδα με τον ΓΑΣ Ν. Αρτάκης να επικρατεί με 64-65 με μια βολή στο τέλος του Δέδες, του τοπικού Γυμναστικού.

Σήμερα, σε ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική, ο Απόλλωνας Χαλκίδας με τον Τομαρά να ”βομβαρδίζει” το αντίπαλο καλάθι έξω από τη γραμμή του τριπόντου νίκησε εκτός έδρας τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 58-63.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Κονίστρες-Δροσιά 59-40

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-Απόλλων Χαλκίδας 58-63

ΑΓΕ Χαλκίδας-Α.Ο. Κύμης 69-57

Γ.Σ. Αυλίδας-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 64-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (21-22/12)

Δροσιά-Δόξα Διρφ./Μεσσ.

Απόλλων Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας

Α.Ο. Κύμης-Κονίστρες

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 6 11 5-1 395-357
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 6 11 5-1 407-340
3 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 6 10 4-2 399-363
4 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 10 4-2 373-347
5 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣ 6 9 3-3 360-356
6 Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 6 7 1-5 329-334
7 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 6 7 1-5 354-388
8 ΔΡΟΣΙΑ 6 7 1-5 266-386

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 148
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 102
  3. Κεράτσας (Α.Ο. Κύμης) 99
  4. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 86
  5. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 84
  6. Ψαριανός Αν. (Κονίστρες) 79
  7. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 76
  8. Πούλος (Α.Ο. Κύμης) 75
  9. Καπέλλος (Κονίστρες) 72
  10. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 68
  11. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 66
  12. Αντωνίου (Δροσιά) 65
  13. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 61
  14. Γιαπλές (ΑΓΕ Χαλκίδας) 57
  15. Γεροντίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 57

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 17
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 16
  3. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 14
  4. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 14
  5. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 12
  6. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 11
  7. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 9
  8. Δεληκώστας (Δροσιά) 9
  9. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  10. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  11. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  12. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 8
  13. Θωμάς (Α.Ο.Κύμης) 6
  14. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 6
  15. Αποστολίδης (Κονίστρες) 6
  16. Αντωνίου (Δροσιά) 6
  17. Σαράτσης (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 6
  18. Κουτής (Απόλλων Χαλκίδας) 6

 

 

Σχετικά άρθρα

Τι έκαναν παίκτες και προπονητές της Περιφέρειας στις Εθνικές κατηγορίες!

pannikolaou

Σαν σήμερα…11 Απριλίου (2016-2020)

pannikolaou

Το μπάσκετ στο σημείο μηδέν: 20 παράγοντες ομάδων της ΕΣΚΑΣΕ σχολιάζουν την επικαιρότητα

pannikolaou