B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (7η αγωνιστική)

Τέλος του 2019 αλλά και του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας (1ος όμιλος), με τη διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής.

Οι Κονίστρες νίκησαν εύκολα τον Α.Ο. Κύμης με 49-72 και τερμάτισαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στου δρόμου τα μισά.

Μαζί της και ο Απόλλωνας Χαλκίδας που επικράτησε σήμερα του Γ.Σ. Αυλίδας με 60-37.

Τη νίκη της αγωνιστικής την πέτυχε πάντως η ΑΓΕ Χαλκίδας που πέρασε με ανατροπή από την Αρτάκη με 61-65.

Ανατροπή και νίκη για τη Δόξα Διρφύων/Μεσαπίων στο ΔΑΚ Χαλκίδας, που έχανε μέχρι το 30′ αλλά τελικά επικράτησε της Δροσιάς με 41-57.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δροσιά-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 41-57

Απόλλων Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 60-37

Α.Ο. Κύμης-Κονίστρες 49-72

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-ΑΓΕ Χαλκίδας 61-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Απόλλων Χαλκίδας-Δροσιά

Α.Ο. Κύμης-Δόξα Διρφ./Μεσσ.

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-Κονίστρες

Γ.Σ. Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 7 13 6-1 467-406
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 7 13 6-1 467-377
3 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7 12 5-2 438-408
4 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣ 7 11 4-3 417-397
5 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 7 11 4-3 460-428
6 Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 7 8 1-6 378-406
7 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 7 8 1-6 391-448
8 ΔΡΟΣΙΑ 7 8 1-6 307-443

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 181
  2. Κεράτσας (Α.Ο. Κύμης) 113
  3. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 107
  4. Ψαριανός Αν. (Κονίστρες) 94
  5. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 94
  6. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 92
  7. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 87
  8. Καπέλλος (Κονίστρες) 79
  9. Πούλος (Α.Ο. Κύμης) 78
  10. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 75
  11. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 71
  12. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 69
  13. Αντωνίου (Δροσιά) 65
  14. Γιαπλές (ΑΓΕ Χαλκίδας) 62
  15. Τσιαχτάνης (Α.Ο. Κύμης) 62
  16. Γεροντίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 62

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 19
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 17
  3. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 16
  4. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 15
  5. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 12
  6. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 11
  7. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 10
  8. Δεληκώστας (Δροσιά) 9
  9. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  10. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 9
  11. Κουτής (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  12. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  13. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  14. Αποστολίδης (Κονίστρες) 8
  15. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 7

 

Σχετικά άρθρα

Τα καλύτερα…αυτοκαλάθια! (video)

pannikolaou

Ο Ανδρόνικος Γκιζόγιαννης με χρυσό & αργυρό μετάλλιο σε δύο Ευρωμπάσκετ!

pannikolaou

Προχωρούν οι εργασίες για το κλειστό γυμναστήριο Ψαχνών! (pics)

pannikolaou