FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (30/11-1/12)

Λίγο πριν την ολοκλήρωση της α’ φάσης το πρωτάθλημα εφήβων με αγώνες το διήμερο 30 Νοεμβρίου & 1 Δεκεμβρίου στους 5 από τους συνολικά 7 ομίλους.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τους σκόρερς στο πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΚΑΣΕ, όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 48-82

Ρεπό: ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ & ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/12)

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ

Ρεπό: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ & ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 6 10 4-2 364-295
2 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 5 8 3-2 290-258
3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒ. 5 8 3-2 267-266
4 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 6 7 1-5 308-408

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 121
  2. Ψαριανός (Κονίστρες) 107
  3. Μαντζάκος (Κονίστρες) 96
  4. Καδδίτης (Αίας Αλιβερίου) 90
  5. Κουκουβάος (Αστ.Αλιβερίου) 89
  6. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 70
  7. Δενδρινός (Αίας Αλιβερίου) 69
  8. Μωραΐτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 60
  9. Νάκο (Αστ.Αλιβερίου) 53
  10. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 46
  11. Μπασούκος (ΓΑΣ Βασιλικού) 45
  12. Τασιός (Κονίστρες) 39

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζάκος (Κονίστρες) 8
  2. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 8
  3. Μωραΐτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 7
  4. Ψαριανός (Κονίστρες) 7
  5. Τασιός (Κονίστρες) 6
  6. Μπασινάς (Αστ.Αλιβερίου) 6
  7. Κουκουβάος (Αστ.Αλιβερίου) 6
  8. Πορτολομαίος (Α.Σ. Κάρυστος) 4
  9. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 4
  10. Σαλταρίκος (Αίας Αλιβερίου) 4
  11. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου) 3
  12. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 3
  13. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 33-66

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΧΒΑ 49-90

Ρεπό: ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13 &15/12)

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 8 16 8-0 614-288
2 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 10 4-2 370-327
3 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 9 3-3 387-330
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 7 8 2-5 411-385
5 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 7 7 0-7 228-682

*Ο Απόλλων Χαλκίδας έχει ένα μηδενισμό.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 113
  2. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 92
  3. Θωμάς (Αλέξανδρος) 87
  4. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 83
  5. Βογιατζής (ΧΒΑ) 81
  6. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 75
  7. Σπύρου (ΧΒΑ) 67
  8. Κοτρογιάννης (Απόλλων Χαλκίδας) 65
  9. Καρόκης (Αλέξανδρος) 62
  10. Σκυριανός (ΑΓΕ Χαλκίδας) 62
  11. Νεστωρίδης (ΧΒΑ) 58
  12. Λειβαδίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 52

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 11
  2. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 11
  3. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 10
  4. Γεωργιάδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 9
  5. Παύλου (ΧΒΑ) 8
  6. Σκυριανός (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7
  7. Δεληγιάννης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7
  8. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  9. Βογιατζής (ΧΒΑ) 4
  10. Νεστωρίδης (ΧΒΑ) 4
  11. Μάρκου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  12. Κουμπογιάννης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  13. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  14. Απόστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  15. Κανάρας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  16. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 3
  17. Γυφτονικολός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  18. Καρόκης (Αλέξανδρος) 3
  19. Σπύρου (ΧΒΑ) 3
  20. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 3
  21. Δημηρόπουλος (ΧΒΑ) 3

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 37-102

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 71-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/12)

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΡΗΣ Θ.

Ρεπό: ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. & ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΑΔΜΟΣ 5 10 5-0 406-222
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 6 10 4-2 445-326
3 ΑΡΗΣ Θ. 5 7 2-3 356-314
4 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 6 6 0-6 223-568

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μεθενίτης Στ. (Πρωτέας Σχημ.) 146
  2. Κόλλιας (Άρης Θήβας) 124
  3. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 117
  4. Μελετίου Ι. (Άρης Θήβας) 100
  5. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 85
  6. Μελετίου Κ. (Άρης Θήβας) 78
  7. Χασάπης (Κάδμος) 77
  8. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 73
  9. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 72
  10. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 66
  11. Θανάσαινας (Κάδμος) 57
  12. Ζυγούρης (Αίαντας Αυλίδας) 41

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μεθενίτης Στ. (Πρωτέας Σχημ.) 18
  2. Κόλλιας (‘Αρης Θήβας) 7
  3. Μελετίου Ι. (Άρης Θήβας) 7
  4. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 7
  5. Θανάσαινας (Κάδμος) 6
  6. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 6
  7. Πετρέσκου (Κάδμος) 4
  8. Μάντσε (Πρωτέας Σχημ.) 4
  9. Παναούλης (Κάδμος) 3
  10. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 3
  11. Κοροσίμα (Αίαντας Αυλίδας) 2
  12. Φίλης (Κάδμος) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 73-64

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΛΙΑΡΤΟΣ 64-62

Ρεπό: Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (1/12)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Ρεπό: ΑΛΙΑΡΤΟΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 7 12 5-2 465-409
2 ΜΑΚΑΡΟΣ 6 11 5-1 421-354
3 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 6 10 4-2 375-357
4 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 7 9 2-5 416-492
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 6 6 0-6 358-413

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δρίβας (Μάκαρος) 143
  2. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 111
  3. Αναγνωστάκος (Γ.Σ.Ιτέας) 106
  4. Παπαδήμας (Μάκαρος) 102
  5. Μάρκου (Κένταυρος Λιβ.) 100
  6. Καρανάσος Ευαγγ. Η. (Αλίαρτος) 96
  7. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 92
  8. Τσιριπέρου (Γ.Σ.Ιτέας) 88
  9. Ξαγάρας (Μάκαρος) 87
  10. Φρυγανάς (Απόλλων Λιβ.) 80
  11. Βαγιάκος (Κένταυρος Λιβ.) 78
  12. Κόλα (Αλίαρτος) 75

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριπέρου (Γ.Σ.Ιτέας) 19
  2. Δρίβας (Μάκαρος) 17
  3. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 12
  4. Φρυγανάς (Απόλλων Λιβαδειάς) 10
  5. Κόλα (Αλίαρτος) 9
  6. Παπαδήμας (Μάκαρος) 7
  7. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 7
  8. Καλαντζής (Κένταυρος Λιβ.) 7
  9. Στάντζος (Απόλλων Λιβαδειάς) 7
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 6
  11. Λάϊος (Γ.Σ.Ιτέας) 5
  12. Σταυλιώτης (Απόλλων Λιβαδειάς) 5
  13. Γκιζίμης (Απόλλων Λιβαδειάς) 5
  14. Βαγιάκος (Κένταυρος Λιβ.) 5

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΥΝΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 91-104 (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (14-15/12)

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ

ΚΥΝΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

Ρεπό: ΜΑΛΕΣΙΝΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΛΟΚΡΟΣ 7 12 5-2 540-434
2 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 7 12 5-2 562-463
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 7 11 4-3 582-546
4 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 6 9 3-3 377-449
5 ΚΥΝΟΣ 7 7 0-7 422-593

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 241
  2. Μαλέρδος Μ. (Προοδευτική) 179
  3. Καραστάθης (Λοκρός) 176
  4. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 166
  5. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 162
  6. Σπανός (Κύνος) 140
  7. Τζιάκος (Κύνος) 135
  8. Καραλής (Λοκρός) 110
  9. Δημητρός (Μαλεσίνα) 109
  10. Παπαϊωάννου (Άρης Αμφίκλειας) 104
  11. Παπαστέφανος Γ. (Κύνος) 94
  12. Ανέστης (Λοκρός) 77

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καραστάθης (Λοκρός) 22
  2. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 21
  3. Καραλής (Λοκρός) 20
  4. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 16
  5. Παπαϊωάννου (Άρης Αμφίκλειας) 15
  6. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 12
  7. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 10
  8. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 9
  9. Μαλέρδος Μ. (Προοδευτική) 8
  10. Σπανός (Κύνος) 8
  11. Δημητρός (Μαλεσίνα) 7
  12. Ζότο (Λοκρός) 6
  13. Τζιάκος (Κύνος) 6
  14. Καραστάθης Ε. (Μαλεσίνα) 6

 

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ 58-43

ΣΥΛΛΑΣ-Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ 63-69

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ-Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΣΥΛΛΑΣ 6 11 5-1 467-242
2 Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ 5 9 4-1 336-336
3 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 6 8 2-4 336-431
4 ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ 5 5 0-5 204-334

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπανικολάου (Α.Ε.Λίμνης) 187
  2. Σίμος (Τελεθριακός) 124
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 103
  4. Λιόντος (Τελεθριακός) 84
  5. Μαυροζούμης (Σύλλας) 65
  6. Βουτσιλάκος (Σύλλας) 61
  7. Κουτσουμπάκης (Σύλλας) 59
  8. Σκιαθίτης (Ακ. Ιστιαίας) 51
  9. Κωνσταντινάκης (Τελεθριακός) 50
  10. Ορφανός (Τελεθριακός) 41
  11. Σταματόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 39
  12. Ραδόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 39

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παπανικολάου (Α.Ε.Λίμνης) 20
  2. Κουτσουμπάκης (Σύλλας) 13
  3. Ραδόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 11
  4. Σίμος (Τελεθριακός) 9
  5. Βουτσιλάκος (Σύλλας) 7
  6. Μαυροζούμης (Σύλλας) 5
  7. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 5
  8. Λιόντος (Τελεθριακός) 4
  9. Πρένγκα (Σύλλας) 4
  10. Σούρας (Σύλλας) 3
  11. Κούτρας (Σύλλας) 2
  12. Χατζής (Σύλλας) 2
  13. Σκιαθίτης (Ακ. Ιστιαίας) 2
  14. Σταματόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 2
  15. Μάκρας (Ακ. Ιστιαίας) 2

 

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΑΤΛΑΣ 63-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

Έσπερος Λαμίας & Μπούκαλη

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 6 12 6-0 499-316
2 ΑΤΛΑΣ 6 9 3-3 355-390
3 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 6 8 2-4 313-371
4 ΜΠΟΥΚΑΛΗ 6 7 1-5 306-396

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σεργιανάϊ Δ. (Έσπερος Λ.) 118
  2. Μάντζουκας (Έσπερος Λ.) 116
  3. Κάππας (Άτλας) 97
  4. Κεραμάρης (Αναγ.Λαμίας) 93
  5. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 90
  6. Τσουκαράς (Αναγ. Λαμίας) 77
  7. Γεωργούσης (Μπούκαλη) 69
  8. Ανδρέου Π. (Άτλας) 58
  9. Τυμπλαλέξης (Μπούκαλη) 57
  10. Σεργιανάϊ Κ. (Άτλας) 52
  11. Σταματόπουλος (Μπούκαλη) 49
  12. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 48

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 17
  2. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 12
  3. Κάππας (Άτλας) 11
  4. Σεργιανάϊ Δ. (Έσπερος Λ.) 10
  5. Σταματόπουλος (Μπούκαλη) 10
  6. Σεργιανάϊ Κ. (Άτλας) 8
  7. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 6
  8. Παρούτσας (Έσπερος Λ.) 5
  9. Τυμπλαλέξης (Μπούκαλη) 5
  10. Χαρίλας (Έσπερος Λ.) 4
  11. Ευθυμίου (Έσπερος Λ.) 3
  12. Γεωργούσης (Μπούκαλη) 3
  13. Τσουκαράς (Αναγ.Λαμίας) 3
  14. Κεραμάρης (Αναγ.Λαμίας) 3
  15. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα & βαθμολογία (8η αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Δεν τα κατάφερε! (Μαρούσι-Λοκρός 73-63)

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Τεράστιο διπλό! (Γρεβενά-Έσπερος Λ. 73-89)

pannikolaou