FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (14-15/12)

Με αγώνες στους περισσότερους ομίλους του εφηβικού πρωταθλήματος συνεχίστηκε το πρωτάθλημα εφήβων το Σαββατοκύριακο 14-15 Δεκεμβρίου.

Δείτε παρακάτω τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και τους σκόρερς στο πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΚΑΣΕ, όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι τώρα:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 45-57

Ρεπό: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ & ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

Κονίστρες & Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 6 10 4-2 347-303
2 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒ. 6 10 4-2 364-295
3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒ. 6 9 3-3 312-323
4 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 6 7 1-5 308-408

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ψαριανός (Κονίστρες) 128
  2. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 121
  3. Μαντζάκος (Κονίστρες) 113
  4. Κουκουβάος (Αστ.Αλιβερίου) 101
  5. Καδδίτης (Αίας Αλιβερίου) 90
  6. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 70
  7. Δενδρινός (Αίας Αλιβερίου) 69
  8. Νάκο (Αστ.Αλιβερίου) 66
  9. Μωραΐτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 60
  10. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 46
  11. Μπασούκος (ΓΑΣ Βασιλικού) 45
  12. Τασιός (Κονίστρες) 43

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ψαριανός (Κονίστρες) 10
  2. Μαντζάκος (Κονίστρες) 9
  3. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 8
  4. Μωραΐτης (ΓΑΣ Βασιλικού) 7
  5. Τασιός (Κονίστρες) 6
  6. Μπασινάς (Αστ.Αλιβερίου) 6
  7. Κουκουβάος (Αστ.Αλιβερίου) 6
  8. Πορτολομαίος (Α.Σ. Κάρυστος) 4
  9. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 4
  10. Σαλταρίκος (Αίας Αλιβερίου) 4
  11. Τσάλας (Αίας Αλιβερίου) 3
  12. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 3
  13. Κουσερής (ΓΑΣ Βασιλικού) 3
  14. Νάκο (Αστ. Αλιβερίου) 3
  15. Γλυκός (Αστ. Αλιβερίου) 3

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 122-63

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 8 16 8-0 614-288
2 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7 12 5-2 452-373
3 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 7 11 4-3 509-393
4 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 8 9 2-6 457-467
5 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 8 8 0-8 291-804

*Ο Απόλλων Χαλκίδας έχει ένα μηδενισμό.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 143
  2. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 122
  3. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 92
  4. Θωμάς (Αλέξανδρος) 87
  5. Κακαβάς (ΑΓΕ Χαλκίδας) 83
  6. Καρόκης (Αλέξανδρος) 82
  7. Βογιατζής (ΧΒΑ) 81
  8. Κοτρογιάννης (Απόλλων Χαλκίδας) 78
  9. Σκυριανός (ΑΓΕ Χαλκίδας) 74
  10. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 72
  11. Σπύρου (ΧΒΑ) 67
  12. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 64

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  2. Τόγιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  3. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 11
  4. Γεωργιάδης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 10
  5. Δεληγιάννης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 9
  6. Παύλου (ΧΒΑ) 8
  7. Σκυριανός (ΑΓΕ Χαλκίδας) 7
  8. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  9. Βογιατζής (ΧΒΑ) 4
  10. Νεστωρίδης (ΧΒΑ) 4
  11. Μάρκου (Απόλλων Χαλκίδας) 4
  12. Κανάρας (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  13. Γυφτονικολός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 37-102

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 71-73

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΚΑΔΜΟΣ-ΑΡΗΣ Θ.

Ρεπό: ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. & ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΑΔΜΟΣ 5 10 5-0 406-222
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 6 10 4-2 445-326
3 ΑΡΗΣ Θ. 5 7 2-3 356-314
4 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 6 6 0-6 223-568

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μεθενίτης Στ. (Πρωτέας Σχημ.) 146
  2. Κόλλιας (Άρης Θήβας) 124
  3. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 117
  4. Μελετίου Ι. (Άρης Θήβας) 100
  5. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 85
  6. Μελετίου Κ. (Άρης Θήβας) 78
  7. Χασάπης (Κάδμος) 77
  8. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 73
  9. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 72
  10. Μπέγκα (Αίαντας Αυλίδας) 66
  11. Θανάσαινας (Κάδμος) 57
  12. Ζυγούρης (Αίαντας Αυλίδας) 41

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μεθενίτης Στ. (Πρωτέας Σχημ.) 18
  2. Κόλλιας (‘Αρης Θήβας) 7
  3. Μελετίου Ι. (Άρης Θήβας) 7
  4. Μπανούτας (Πρωτέας Σχημ.) 7
  5. Θανάσαινας (Κάδμος) 6
  6. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 6
  7. Πετρέσκου (Κάδμος) 4
  8. Μάντσε (Πρωτέας Σχημ.) 4
  9. Παναούλης (Κάδμος) 3
  10. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 3
  11. Κοροσίμα (Αίαντας Αυλίδας) 2
  12. Φίλης (Κάδμος) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΛΙΑΡΤΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 65-55

ΜΑΚΑΡΟΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 78-40

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. (εξ αν.) 62-54

Ρεπό: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

Μάκαρος & Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 8 15 7-1 575-460
2 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 8 14 6-2 530-464
3 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 8 13 5-3 477-489
4 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 8 10 2-6 470-554
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 8 8 0-8 479-554

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Δρίβας (Μάκαρος) 182
  2. Αναγνωστάκος (Γ.Σ.Ιτέας) 138
  3. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 138
  4. Μάρκου (Κένταυρος Λιβ.) 128
  5. Παπαδήμας (Μάκαρος) 126
  6. Ξαγάρας (Μάκαρος) 123
  7. Τσιριπέρου (Γ.Σ.Ιτέας) 110
  8. Φρυγανάς (Απόλλων Λιβ.) 107
  9. Καρανάσος Ευαγγ. Η. (Αλίαρτος) 106
  10. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 92
  11. Κόλα (Αλίαρτος) 85
  12. Βαγιάκος (Κένταυρος Λιβ.) 78

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριπέρου (Γ.Σ.Ιτέας) 24
  2. Δρίβας (Μάκαρος) 22
  3. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 17
  4. Φρυγανάς (Απόλλων Λιβαδειάς) 11
  5. Κόλα (Αλίαρτος) 10
  6. Στάντζος (Απόλλων Λιβαδειάς) 9
  7. Παπαδήμας (Μάκαρος) 8
  8. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 8
  9. Καλαντζής (Κένταυρος Λιβ.) 7
  10. Λάϊος (Γ.Σ.Ιτέας) 7
  11. Αναγνωστάκος (Γ.Σ. Ιτέας) 6
  12. Ψιλόπουλος (Κένταυρος Λιβ.) 6
  13. Γκιζίμης (Απόλλων Λιβαδειάς) 6

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΛΟΚΡΟΣ 64-59

ΚΥΝΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 74-50

Ρεπό: ΜΑΛΕΣΙΝΑ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ (εξ αναβ.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 8 14 6-2 626-522
2 ΛΟΚΡΟΣ 8 13 5-3 599-498
3 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 7 11 4-3 582-546
4 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 7 10 3-4 427-523
5 ΚΥΝΟΣ 8 9 1-7 496-643

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 241
  2. Καραστάθης (Λοκρός) 202
  3. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 195
  4. Μαλέρδος Μ. (Προοδευτική) 179
  5. Τζιάκος (Κύνος) 166
  6. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 162
  7. Σπανός (Κύνος) 159
  8. Καραλής (Λοκρός) 122
  9. Δημητρός (Μαλεσίνα) 109
  10. Παπαστέφανος Γ. (Κύνος) 107
  11. Παπαϊωάννου (Άρης Αμφίκλειας) 104
  12. Ανέστης (Λοκρός) 77

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καραστάθης (Λοκρός) 27
  2. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 25
  3. Καραλής (Λοκρός) 22
  4. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 16
  5. Παπαϊωάννου (Άρης Αμφίκλειας) 15
  6. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 12
  7. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 10
  8. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 9
  9. Σπανός (Κύνος) 9
  10. Τζιάκος (Κύνος) 9
  11. Μαλέρδος Μ. (Προοδευτική) 8
  12. Δημητρός (Μαλεσίνα) 7

 

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ-Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ 56-83

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

Σύλλας & Α.Ε. Λίμνης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΣΥΛΛΑΣ 6 11 5-1 467-242
2 Α.Ε.ΛΙΜΝΗΣ 6 11 5-1 419-392
3 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 6 8 2-4 336-431
4 ΑΚ.ΙΣΤΙΑΙΑΣ 6 6 0-6 260-417

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Παπανικολάου (Α.Ε.Λίμνης) 237
  2. Σίμος (Τελεθριακός) 124
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 103
  4. Λιόντος (Τελεθριακός) 84
  5. Μαυροζούμης (Σύλλας) 65
  6. Βουτσιλάκος (Σύλλας) 61
  7. Κουτσουμπάκης (Σύλλας) 59
  8. Σκιαθίτης (Ακ. Ιστιαίας) 55
  9. Κωνσταντινάκης (Τελεθριακός) 50
  10. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 45
  11. Ραδόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 42
  12. Μάκρας (Ακ. Ιστιαίας) 42

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Παπανικολάου (Α.Ε.Λίμνης) 23
  2. Κουτσουμπάκης (Σύλλας) 13
  3. Ραδόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 12
  4. Σίμος (Τελεθριακός) 9
  5. Βουτσιλάκος (Σύλλας) 7
  6. Μαυροζούμης (Σύλλας) 5
  7. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 5
  8. Λιόντος (Τελεθριακός) 4
  9. Πρένγκα (Σύλλας) 4
  10. Σούρας (Σύλλας) 3
  11. Κούτρας (Σύλλας) 2
  12. Χατζής (Σύλλας) 2
  13. Σκιαθίτης (Ακ. Ιστιαίας) 2
  14. Σταματόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 2
  15. Μάκρας (Ακ. Ιστιαίας) 2
  16. Παπαδόπουλος (Ακ. Ιστιαίας) 2

 

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΑΤΛΑΣ 63-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ  

Στην επόμενη φάση προκρίνονται:

Έσπερος Λαμίας & Άτλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΕΣΠΕΡΟΣ Λ. 6 12 6-0 499-316
2 ΑΤΛΑΣ 6 9 3-3 355-390
3 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 6 8 2-4 313-371
4 ΜΠΟΥΚΑΛΗ 6 7 1-5 306-396

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σεργιανάϊ Δ. (Έσπερος Λ.) 118
  2. Μάντζουκας (Έσπερος Λ.) 116
  3. Κάππας (Άτλας) 97
  4. Κεραμάρης (Αναγ.Λαμίας) 93
  5. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 90
  6. Τσουκαράς (Αναγ. Λαμίας) 77
  7. Γεωργούσης (Μπούκαλη) 69
  8. Ανδρέου Π. (Άτλας) 58
  9. Τυμπλαλέξης (Μπούκαλη) 57
  10. Σεργιανάϊ Κ. (Άτλας) 52
  11. Σταματόπουλος (Μπούκαλη) 49
  12. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 48

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λ.) 17
  2. Ψυχούλης (Έσπερος Λ.) 12
  3. Κάππας (Άτλας) 11
  4. Σεργιανάϊ Δ. (Έσπερος Λ.) 10
  5. Σταματόπουλος (Μπούκαλη) 10
  6. Σεργιανάϊ Κ. (Άτλας) 8
  7. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λ.) 6
  8. Παρούτσας (Έσπερος Λ.) 5
  9. Τυμπλαλέξης (Μπούκαλη) 5
  10. Χαρίλας (Έσπερος Λ.) 4
  11. Ευθυμίου (Έσπερος Λ.) 3
  12. Γεωργούσης (Μπούκαλη) 3
  13. Τσουκαράς (Αναγ.Λαμίας) 3
  14. Κεραμάρης (Αναγ.Λαμίας) 3
  15. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3

Σχετικά άρθρα

Ο φωτεινός ήλιος του Αλέξανδρου έλαμψε και πάλι! (pics)

pannikolaou

Stereabasket Awards 2020 μέσα από τα πλάνα του STAR Κ.Ε.

pannikolaou

Το 7ο τουρνουά ”Γ. Τσομάκας” στις 26-27/9 από τον Γ.Σ. Αυλίδας!

pannikolaou