FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (21-23/12)

Ολοκληρώθηκε η α’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος σε αγώνες που έγιναν το τριήμερο 21-23 Δεκεμβρίου με τις δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο να προκρίνονται στην επόμενη φάση.

Δείτε παρακάτω, τα αποτελέσματα  και τις βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Α.Σ.ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 62-48

ΣΤΥΡΑ-ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 52-75

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΟΣ (ΕΞ. ΑΝ.) 40-49

Ρεπό: ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν: Α.Σ. Κάρυστος-Αστ. Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΟΣ 8 15 7-1 496-338
2 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡ. 8 15 7-1 496-357
3 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 8 11 3-5 443-439
4 ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡ. 8 11 3-5 383-462
5 ΣΤΥΡΑ 8 8 0-8 354-568

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ντούρας (ΓΑΣ Βασιλικού) 212
  2. Μόρφης (Στύρα) 165
  3. Καραμάνος (Αστ.Αλιβερίου) 119
  4. Καβανόζης (Α.Σ.Κάρυστος) 118
  5. Ρέτσας (Αστ.Αλιβερίου) 109
  6. Πολίτης (Α.Σ.Κάρυστος) 103
  7. Κουκουβάος (Αστ.Αλιβερίου) 101
  8. Πορτολομαίος (Α.Σ.Κάρυστος) 88
  9. Τσάλας Γ. (Αίας Αλιβερίου) 87
  10. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Κάρυστος) 84
  11. Σεφερλής (Αστ. Αλιβερίου) 71
  12. Σαλταρίκος (Αίας Αλιβερίου) 64
  13. Βέκιος (Αίας Αλιβερίου) 57

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καραμάνος (Αστ.Αλιβερίου) 16
  2. Καβανόζης (Α.Σ.Κάρυστος) 15
  3. Πολίτης (Α.Σ.Κάρυστος) 12
  4. Κουκουβάος (Αστ.Αλιβερίου) 11
  5. Πορτολομαίος (Α.Σ. Κάρυστος) 10
  6. Βέκιος (Αίας Αλιβερίου) 8
  7. Καρατζάς (ΓΑΣ Βασιλικού) 6
  8. Σεπετής (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  9. Καρακάσης (Στύρα) 5
  10. Ντούρας (ΓΑΣ Βασιλικού) 5
  11. Σαλταρίκος (Αίας Αλιβερίου) 4
  12. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Κάρυστος) 4
  13. Βελισσαρίου (Α.Σ. Κάρυστος) 4
  14. Φεϊζάϊ (Στύρα) 4

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 81-40

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν: ΧΒΑ-Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 6 12 6-0 453-285
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 6 10 4-2 459-297
3 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 7 1-5 289-458
4 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 7 1-5 309-470

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Λουλακάς (ΧΒΑ) 143
  2. Αναστασόπουλος (ΧΒΑ) 101
  3. Κοτρογιάννης (Απόλλων Χαλκίδας) 83
  4. Μάρκου (Απόλλων Χαλκίδας) 81
  5. Σμπρίνης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 77
  6. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 72
  7. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 67
  8. Καλορίτης (ΧΒΑ) 66
  9. Πολύχρονος (Απόλλων Χαλκίδας) 66
  10. Ρουμπής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 64
  11. Χοτζάλλι (ΑΓΕ Χαλκίδας) 50
  12. Σταματίου (Απόλλων Χαλκίδας) 41
  13. Λειβαδίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 38
  14. Σαλεμής (ΧΒΑ) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Δεμερτζής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 11
  2. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  3. Λειβαδίτης (Απόλλων Χαλκίδας) 5
  4. Κουμπογιάννης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 5
  5. Τσαούσης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  6. Θεοδουλίδης (ΧΒΑ) 4
  7. Καλορίτης (ΧΒΑ) 4
  8. Μάρκου (Απόλλων Χαλκίδας) 3
  9. Λουλακάς (ΧΒΑ) 3
  10. Οικονόμου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  11. Μοιρώτσος (Απόλλων Χαλκίδας) 2
  12. Καπενής (ΧΒΑ) 2
  13. Καρατζίκης (ΑΓΕ Χαλκίδας) 2
  14. Γκαβρίλοβιτς (ΧΒΑ) 2
  15. Πολύχρονος (Απόλλων Χαλκίδας) 2

 

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 95-40

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίθηκαν: Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 8 15 7-1 722-269
2 ΚΑΔΜΟΣ 8 15 7-1 621-413
3 ΑΡΗΣ Θ. 8 12 4-4 547-504
4 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 8 10 2-6 438-590
5 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. 8 8 0-8 252-804

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 212
  2. Ζυγούρης (Αίαντας Αυλίδας) 176
  3. Μελετίου (Άρης Θήβας) 150
  4. Μπόγρης (Κάδμος) 132
  5. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 102
  6. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 102
  7. Τούτουζας (Κάδμος) 87
  8. Μπότσης (Κάδμος) 85
  9. Σαράφογλου (Ερμής Σχημ.) 78
  10. Ευαγγελίου Ε. (Κάδμος) 75
  11. Μπόκος (Άρης Θήβας) 74
  12. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 73
  13. Σκούμας (Κάδμος) 67

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σαράφογλου (Ερμής Σχημ.) 5
  2. Μπόγρης (Κάδμος) 5
  3. Λυμπερίου (Άρης Θήβας) 5
  4. Μεθενίτης Π. (Πρωτέας Σχημ.) 5
  5. Κουμαρτζάκης (Αίαντας Αυλίδας) 5
  6. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 4
  7. Γιαννάκης (Άρης Θήβας) 4
  8. Σκούμας (Κάδμος) 3
  9. Φαφούτης (Αίαντας Αυλ.) 3
  10. Καραμπιτσάκος (Πρωτέας Σχημ.) 3
  11. Μήλιος (Ερμής Σχημ.) 2
  12. Ευαγγελίου Ε. (Κάδμος) 2
  13. Μελετίου (Άρης Θήβας) 2
  14. Μπαλούμης (Αίαντας Αυλίδας) 2
  15. Τούτουζας (Κάδμος) 2
  16. Τσιώλης (Ερμής Σχηματαρίου) 2
  17. Κουτρουλάρας (Άρης Θήβας) 2
  18. Βόγγελης (Πρωτέας Σχημ.) 2

 

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ.-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 126-53

ΑΛΙΑΡΤΟΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 60-86

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 102-47

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται: Γ.Σ. Ιτέας-Μάκαρος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 10 19 9-1 865-499
2 ΜΑΚΑΡΟΣ 10 17 7-3 677-547
3 ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒ. 10 17 7-3 698-579
4 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 10 15 5-5 671-645
5 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 10 11 1-9 480-847
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 10 11 1-9 553-827

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Τζαβαρίνης (Αλίαρτος) 280
  2. Μπιλέρης (Μάκαρος) 195
  3. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 189
  4. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 189
  5. Μούρτος (Μάκαρος) 187
  6. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 185
  7. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 180
  8. Σώκος (Κένταυρος Λιβ.) 175
  9. Κατσίμπρας Π. (Γ.Σ. Ιτέας) 139
  10. Ξηρός (Μάκαρος) 139
  11. Κωτσαδάμ Λ.Α. (Απόλλων Λιβ.)  107
  12. Μπαούρδος (Άρης Αμφίκλειας) 103
  13. Μάρκος (Κένταυρος Λιβ.) 103
  14. Πούλος (Κένταυρος Λιβ.) 102

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Κατσαρός (Κένταυρος Λιβ.) 13
  2. Κατσιμίχας (Αλίαρτος) 13
  3. Πούλος (Κένταυρος Λιβ.) 13
  4. Κούτρος (Απόλλων Λιβαδειάς) 11
  5. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 9
  6. Σώκος (Κένταυρος Λιβ.) 8
  7. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 8
  8. Κοντογιώργος (Μάκαρος) 7
  9. Ξηρός (Μάκαρος) 7
  10. Μπέης (Άρης Αμφίκλειας) 6
  11. Καφάσης (Άρης Αμφίκλειας) 6
  12. Αυγερινάκος Ν. (Άρης Αμφίκλειας) 5
  13. Κατσίμπρας Π. (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  14. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 5
  15. Μολές Α. (Γ.Σ. Ιτέας) 5

 

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 20-0 α.α.

ΣΥΛΛΑΣ-ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 61-50

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΛΟΚΡΟΣ 58-50

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται: Μαλεσίνα-Λοκρός 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 10 20 10-0 742-420
2 ΛΟΚΡΟΣ 10 18 8-2 695-496
3 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 10 15 5-5 440-464
4 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 10 13 5-5 456-469
5 ΣΥΛΛΑΣ 10 12 2-8 472-621
6 ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 10 8 0-10 372-706

*Ο Οπούντιος Μαρτίνου και η Προοδευτική Λάρυμνας έχουν ένα μηδενισμό και -1 βαθμό ποινής.

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Σίμος (Τελεθριακός) 159
  2. Δημάκης Δ. (Οπούντιος) 156
  3. Ζότο (Λοκρός) 141
  4. Φακίτσας (Σύλλας) 140
  5. Πάττας (Λοκρός) 124
  6. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 119
  7. Καραμέρης Α. (Προοδευτική) 114
  8. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 111
  9. Κούτρας (Σύλλας) 105
  10. Κηρολίβανος Σ. (Προοδευτική) 103
  11. Πασάϊ (Μαλεσίνα) 100
  12. Πουρναρόπουλος (Λοκρός) 100
  13. Χαντζής (Σύλλας) 95

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Πάττας (Λοκρός) 21
  2. Χαντζής (Σύλλας) 16
  3. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 12
  4. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 10
  5. Σίμος (Τελεθριακός) 9
  6. Ζότο (Λοκρός) 9
  7. Δημάκης Δ. (Οπούντιος) 8
  8. Φακίτσας (Σύλλας) 8
  9. Σουλτανόπουλος (Λοκρός) 7
  10. Καραμέρης Α. (Προοδευτική) 6
  11. Κυράνας Λ. (Οπούντιος) 7
  12. Κηρολίβανος Σ. (Προοδευτική) 6
  13. Καραστάθης Ε. (Μαλεσίνα) 6
  14. Καραστάθης Σ. (Μαλεσίνα) 6

 

 

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 

ΑΤΛΑΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 66-63

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

Στην επόμενη φάση προκρίνονται: Μπούκαλη-Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΜΠΟΥΚΑΛΗ 8 15 7-1 589-393
2 ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜ. 8 14 6-2 527-454
3 ΑΤΛΑΣ 8 12 4-4 452-491
4 ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ 8 11 3-5 526-597
5 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 8 8 0-8 400-659

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 163
  2. Ντότσικας (Πανευρυτανική) 156
  3. Μπόνιας (Πανευρυτανική) 146
  4. Μωϋσογλου (Αναγ.Λαμίας) 127
  5. Κατσαρός (Άτλας) 123
  6. Γεωργούσης (Μπούκαλη) 113
  7. Μαυραγάνης (Πανευρυτανική) 112
  8. Φασούλας (Αναγ.Λαμίας) 110
  9. Σακκάς (Μπούκαλη) 108
  10. Παπαδήμας Π. (Μπούκαλη) 101
  11. Ελεζάϊ (Άτλας) 96
  12. Ανδρέου (Άτλας) 83
  13. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 72

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 18
  2. Κατσαρός (Άτλας) 14
  3. Οικονόμου (Μπούκαλη) 7
  4. Κουδούνας (Πανευρυτανική) 7
  5. Μπόνιας (Πανευρυτανική) 7
  6. Μπίτζας (Έσπερος Λαμίας) 6
  7. Παπαδήμας Κ. (Μπούκαλη) 5
  8. Μωϋσογλου (Αναγ. Λαμίας) 5
  9. Ντότσικας (Πανευρυτανική) 3
  10. Κρίκας (Άτλας) 3
  11. Πιλάτος (Έσπερος Λαμίας) 3
  12. Ελεζάϊ (Άτλας) 3

Σχετικά άρθρα

Ο φωτεινός ήλιος του Αλέξανδρου έλαμψε και πάλι! (pics)

pannikolaou

Stereabasket Awards 2020 μέσα από τα πλάνα του STAR Κ.Ε.

pannikolaou

Νέο ξεκίνημα με αγιασμό για τον ΓΑΣ Άμφισσα! (pics)

pannikolaou