FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Παλικάρι στα δύσκολα! (Λοκρός-Μελίσσια 77-64)

Ο Λοκρός το ήθελε, το πήρε, έμεινε ζωντανός και συνεχίζει να ελπίζει σε ένα μεγάλο μαραθώνιο που τα πάντα θα κριθούν όπως φαίνεται στις λεπτομέρειες!

Η ομάδα του Ζαρονικόλα, είχε μπροστά της σήμερα ένα αγώνα που ήταν κάτι παραπάνω από ένα ματς πρωταθλήματος, καθώς η νίκη απέναντι στα Μελίσσια ήταν επιτακτική.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που κυριάρχησε το άγχος και οι πιεστικές άμυνες, οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις στην επίθεση και ξέφυγαν στο 30′ με 58-44 βάζοντας τις βάσεις για μια υπερπολύτιμη νίκη.

Οι γηπεδούχοι διατήρησαν αυτή τη διαφορά και στη συνέχεια φτάνοντας τελικά σε μια νίκη μεγάλης σημασίας με 77-64 απέναντι στα Μελίσσια και με μια διαφορά 13 πόντων απέναντι σε μια ομάδα με κοινούς στόχους που μπορεί  στο μέλλον να παίξει το ρόλο της.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Διαμαντής-Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-15, 34-29, 58-44, 77-64.

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Μάρκου 3, Φωτητζόγλου 18 (2), Παπαπέτρος 13 (1), Καραστάθης, Καραλής, Μπόλματης 3 (1), Μάτος Αν. 20 (2), Μάτος Αγγ. 5 (1), Πάππος, Ψάλτου 15.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δάγλας): Παρίσης 4, Στεργίου, Κρανιάς, Οικονομόπουλος 19 (1), Ζαραϊδώνης 3 (1), Τοπάλι 7, Παπαφλωράτος 12 (2), Ζήρος 2, Καραβανάς 4, Βασιλακάκης, Καραχάλιος 13, Βασιλόπουλος.