Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Απόλλων Χαλκίδας-Γ.Σ. Αυλίδας 60-37

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
Σταθερά στην κορυφή!
ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 60-37

Το τέλος του πρώτου γύρου βρίσκει τον Απόλλωνα Χαλκίδας να παραμένει σταθερά στην κορυφή έχοντας για συγκάτοικο τις Κονίστρες, με την ομάδα του Τομαρά να επικρατεί σήμερα του Γ.Σ. Αυλίδας με 60-37.

Όπως φαίνεται και από τελικό σκορ, ο αγώνας κρίθηκε στην πολύ καλή άμυνα των γηπεδούχων, ή αν θέλετε διαφορετικά, στην πολύ μεγάλη αστοχία των φιλοξενούμενων.

Ο Απόλλωνας ξεκίνησε καλά και προηγήθηκε με 18-10 ενώ στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε στους 11 πόντους (30-19).

Στο β’ημίχρονο οι γηπεδούχοι άνοιξαν και άλλο την ψαλίδα της διαφοράς φτάνοντας τελικά στη νίκη με 60-37.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-10, 30-19, 46-30, 60-37.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Δημητρίου): Πολίτης, Κουτής 10 (3), Μάρκου, Μαλισιόβας 10 (1), Χοροζίδης 6, Αχματιώτης, Αγγελέτος 9 (1), Κοτρογιάννης, Καλόγηρος 9 (1), Αποστολάτος 5 (1), Προκοπάκης 6, Γεροντίτης 5.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Μητρόπουλος): Mαρίνος Γ., Αλεξάνδρου 3 (1), Σταμέλος, Σαμαρτζής 3, Μαρίνος Φ., Κούτρας 10, Τσιριμώκος 3, Κεραμάρης, Σταματίου 4, Παππάς 7, Βασιλείου 7.

*Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.