Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μαυρομάτι-Μεδεών 54-61

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
Σπουδαίο διπλό!
ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ-ΜΕΔΕΩΝ 54-61

Μεγάλη νίκη στη μάχη της παραμονής πέτυχε ο Μεδεώνας που επικράτησε του Μαυροματίου με 54-61 πετυχαίνοντας την 2η του νίκη σε 6 παιχνίδια.

Από την άλλη οι γηπεδούχοι γνώρισαν την 5η τους ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένοι με καμίας από τις δύο ομάδες να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκορ. Η ομάδα του Μεδεώνα προηγήθηκε με 16-18 στο 10′ με το σκορ το ημίχρονο να είναι ισόπαλο (32-32).

Το Μαυρομάτι πέρασε μπροστά στο σκορ στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου με 3 πόντους (45-42). Στην τελευταία περίοδο οι παίκτες του Αριδά με επιμέρους σκορ 9-19, κατάφεραν να κρατήσουν τους αντιπάλους τους χαμηλά και να φτάσουν σε μια πολύ σημαντική νίκη.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Σταυρίδης που σημείωσε 24 (5) πόντους, ενώ για το Μαυρομάτι ο Σιαμανδούρας είχε 18 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Αποστόλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-18, 16-14, 13-10, 9-19.

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ (Αρβανίτης): Κόλλιας 5 (1), Νίκας, Μαρίνης 2, Κάτσικας 8, Δρίτσας, Σιαμανδούρας 18, Λάμπρου 2, Φουστανελλάς, Τσιάκουλης, Χατζής 5 (1), Λιαμπότης 12, Κοββός 2.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Αναστασίου 7 (1), Σωτηρίου 11 (1), Τριανταφύλλου 2, Σταυρίδης 24 (5), Ζώνας 2, Αριδάς 4, Καρναχωρίτης, Καπερώνης, Παπαθεοδώρου, Αντωνίου 11 (1).