FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Κατάρρευση στο β’ ημίχρονο! (Ζωγράφου-Ερμής Σχημ. 68-51)

Ο Ερμής Σχηματαρίου παρότι ξεκίνησε καλά στο παιχνίδι και βρισκόταν σε θέση οδηγού στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος έπαθε… μπλάκ άουτ, γνωρίζοντας την βαριά εκτός έδρας ήττα από τον Ζωγράφου με 68-51.

Μπορεί η απουσία του Κώστα Δέδε να ήταν ολοφάνερη, ωστόσο δεν αποτελεί δικαιολογία, καθώς οι παίκτες του Ερμή πραγματοποίησαν μια κακή εμφάνιση στο β’ μέρος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυναμικά στο ματς και προηγήθηκαν στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 18-22. Οι παίκτες του Νίκου Οικονόμου συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 3 πόντων (28-31).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερμής κόλλησε επιθετικά, σκοράροντας μόλις 20 πόντους, γνωρίζοντας την ήττα με 68-51.

Ο Δημητριάδης με 19 (1) πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας του Σχηματαρίου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Δολγύρας-Λαμπίρης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-22, 28-31 ,50-37, 68-51.

ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Μάνος): Μπαλαμωτής,  Δήμου 11 (3), Ζαρμακούπης 27 (2), Δρίβας 6 (2), Αμβράζης 8, Κανελλόπουλος 4, Πιτούλης 1, Κριζέας, Μπένος 11.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Οικονόμου-Σίσκος): Καρακωνσταντάκης,  Γκοντόπουλος 3 (1), Δημητριάδης 19 (1), Σακελλαράκης 3, Μιχαήλ 10 (2), Γεωργίου 5 (1), Κοπακάκης 5 (1), Χάλιος 4, Κουλούρης, Σιδέρης 2, Γιανναλέτσος.