Α ΕΣΚΑΣΕ

Η. Χαντζής: ”Συγχαρητήρια στους παίκτες μου που αρνήθηκαν να χάσουν”

Ο κόουτς του Πρωτέα Σχηματαρίου Ηλίας Χαντζής έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του που όπως είπε αρνήθηκαν να χάσουν, γυρνώντας από το -7 σε 1:30 για τη λήξη του αγώνα, κατακτώντας μια σημαντική νίκη για την εξέλιξη του πρωταθλήματος απέναντι στη Μαλεσίνα, ενώ δεν παρέλειψε να δώσει συγχαρητήρια και στον αντίπαλο κόουτς.

”Ζήσαμε άλλο ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες δείγμα του πόσο ισορροπημένο είναι το φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα μας ξεκίνησε νευρικά, χωρίς καθόλου ενέργεια στην άμυνα με αποτέλεσμα να δεχτούμε 26 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο.. Το δεύτερο και το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερα στην αμυντική συμπεριφορά μας με αποτέλεσμα να γυρίσουμε το παιχνίδι και να προηγηθούμε και 6 πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο κάποια αδικαιολόγητα λάθη ειδικά στην αμυντική τακτική μας έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα της Μαλεσίνας να προηγηθεί με 66-73 ενώ απέμειναν 1 λεπτό και 30 δεύτερα για την λήξη. Εκεί μίλησε η καρδιά των παικτών μου που δεν σταμάτησαν να παλεύουν για την νίκη καθώς και η αστοχία των φιλοξενούμενων στις βολές (1/8). Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον κόουτς της Μαλεσίνας για την δουλειά που κάνει και πολλά συγχαρητήρια στους δικούς μου παίκτες που καταθέτοντας την ψυχή τους αρνήθηκαν να χάσουν σε ένα παιχνίδι που φαινόταν τελειωμένο. Τέλος να ευχηθώ σε όλο τον κόσμο καλές γιορτές να έχουμε με υγεία και αγάπη”.