FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (11η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος στο συναρπαστικό φετινό πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ, με αναμετρήσεις που για μια ακόμα φορά κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Στην κορυφή ισοβαθμούν Πρωτεας Σχηματαρίου και Αναγέννηση Λαμίας καθώς η ομάδα του Χαντζη νίκησε τον Μακαρο με 71-51 και πάτησε κορυφή!

Ο Τελεθριακός με πολύ καλό τον Τσιριμώκο στο β’ ημίχρονο έκανε την ανατροπή και νίκησε την Αναγέννηση Λαμίας με 68-60.

Ο Αστέρας Αλιβερίου έφερε τα πάνω-κάτω σε κορυφή και ουρά της βαθμολογίας μετά τη νίκη του με 79-67 απέναντι στον Απόλλωνα Λιβαδειάς, ενώ νίκη με ανατροπή στο τέλος πέτυχε ο Γ.Σ. Ιτέας που επικράτησε της Μαλεσίνας με 71-68.

Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη και για τον ΓΑΣ Βασιλικού που επικράτησε της ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 62-58.

Αντίστοιχα, νίκη μεγάλης σημασίας και για τον Κάδμο που νίκησε την Προοδευτική με 62-42 έχοντας και μια…κάβα +22 πόντων για παν ενδεχόμενο!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΓΑΣ Βασιλικού-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 62:58

Τελεθριακός-Αναγέννηση Λαμίας 68:60

Πρωτέας Σχηματαρίου-Μάκαρος 71:51

Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Λιβαδειάς 79:67

Γ.Σ.Ιτέας-Μαλεσίνα 71:68

Κάδμος-Προοδευτική Λάρυμνας 62:40

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12η-25/1)

Τελεθριακός-ΓΑΣ Βασιλικού

Πρωτέας Σχημ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Αστέρας Αλιβερίου-Μάκαρος

Γ.Σ. Ιτέας-Απόλλων Λιβαδειάς

Κάδμος-Μαλεσίνα

Αναγέννηση Λαμίας-Προοδευτική Λάρυμνας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 11 19 8-3 782-730
2 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 11 19 8-3 768-659
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 11 18 7-4 758-742
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 11 18 7-4 745-743
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11 17 7-4 765-735
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 11 17 6-5 839-790
7 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 11 16 5-6 721-748
8 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 11 16 5-6 842-809
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 11 15 4-7 699-761
10 ΚΑΔΜΟΣ 11 15 4-7 702-742
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 11 14 3-8 674-739
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 11 13 2-9 672-769

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 274
  2. Χαρατσής (Αστ.Αλιβερίου) 213
  3. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 205
  4. Πετράκος (Μαλεσίνα) 202
  5. Γρηγοράκης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 178
  6. Κοσμετάτος (Τελεθριακός) 177
  7. Αναστασίου (Κάδμος) 172
  8. Νασάκης (ΓΑΣ Βασιλικού) 167
  9. Φωτητζόγλου (Αστ.Αλιβερίου) 167
  10. Καυκής (Μαλεσίνα) 167
  11. Τσιριμώκος (Τελεθριακός) 164
  12. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 163
  13. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 155
  14. Στεφάνου (Πρωτέας Σχημ.) 155
  15. Κιαπέκος (Τελεθριακός) 152

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τσιριμώκος (Τελεθριακός) 41
  2. Ξετρίχης (Τελεθριακός) 28
  3. Σταύρου (Γ.Σ. Ιτέας) 27
  4. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 25
  5. Ντάλλης (Απόλλων Λιβαδειάς) 24
  6. Αναστασίου (Κάδμος) 23
  7. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 23
  8. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 20
  9. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 20
  10. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 19
  11. Κώνστας (ΓΑΣ Βασιλικού) 18
  12. Κουτσογιάννης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  13. Γρηγοράκης (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 17
  14. Φραγκιαδάκης (Αναγ. Λαμίας) 16
  15. Μάστορης Θ. (Αστέρας Αλιβερίου) 16
  16. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 16

Σχετικά άρθρα

Φιλικό: Αλίαρτος-Άρης Αμφίκλειας 53-65

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 67-61

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΧΒΑ-Απόλλων Χαλκίδας 52-63

pannikolaou