FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Επιστροφή στη δράση! (10η αγωνιστική)

Μετά από 3 εβδομάδες διακοπής λόγω των εορτών, η Α’ ΕΣΚΑΣΕ επανέρχεται στη δράση για τις πρώτες αναμετρήσεις του 2020, ενός πρωταθλήματος που όπως φαίνεται θα κριθεί στο νήμα τόσο στην κορυφή όσο και στην ουρά της βαθμολογίας!

Το πρωτάθλημα μπαίνει σήμερα στη 10η αγωνιστική και το πρώτο χρονικά τζάμπολ, θα δοθεί στο κλειστό της Πειραϊκής, με την ΑΕΕΠ Χαλκίδας να υποδέχεται τον Τελεθριακό, σε ένα αγώνα που αναμένεται αμφίρροπος και με μεγάλο ενδιαφέρον!

Στις 5 μ.μ. στο κλειστό της Άμφισσας, ο Μάκαρος ο οποίος προέρχεται από 4 συνεχόμενες ήττες που τον έχουν φέρει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, υποδέχεται τον ανεβασμένο ΓΑΣ Βασιλικού που θέλει το διπλό για να ξεφύγει με ασφάλεια από την επικίνδυνη ζώνη.

Μεγάλο ντέρμπι στη Λιβαδειά, με τον Απόλλωνα να φιλοδοξεί να πατήσει ενδεχομένως ακόμα και κορυφή και για να τα καταφέρει θα πρέπει να κερδίσει τον πρωτοπόρο μαζί με την Αναγέννηση Λαμίας, Πρωτέα Σχηματαρίου. Μια πολύ δυνατή μονομαχία, που θα δώσει προβάδισμα στο νικητή για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Η Αναγέννηση Λαμίας υποδέχεται τον Κάδμο που μπορεί να είναι χαμηλά στη βαθμολογία, αλλά που έχει δείξει πως μπορεί και χτυπάει όλα τα παιχνίδια!

Στη Μαλεσίνα η τοπική ομάδα υποδέχεται τον Αστέρα Αλιβερίου σε μια ακόμα αναμέτρηση με ιδιαίτερη αξία, ενώ στο κλειστό του Μαρτίνου σε ένα ακόμα ματς με βαθμολογική σημασία, η Προοδευτική Λάρυμνας θα υποδεχθεί τον Γ.Σ. Ιτέας.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής:

17:00 Κλειστό Άμφισσας Μάκαρος-ΓΑΣ Βασιλικού (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

15:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Τελεθριακός (Θωμά-Κάλφα)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Σχηματαρίου (Χουγιάζος-Χαϊνά)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Αστ. Αλιβερίου (Καραμπιτσάκος-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου Προοδευτική Λάρυμνας-Γ.Σ. Ιτέας (Τσάλας-Αρτσίτας)

18:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-Κάδμος (Ντάνος-Ζάχος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 9 16 7-2 641-600
2 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 9 16 7-2 633-542
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 9 15 6-3 612-593
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 9 15 6-3 604-598
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9 14 6-3 622-598
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 9 14 5-4 696-645
7 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 9 13 4-5 593-616
8 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 9 13 4-5 693-678
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 9 12 3-6 574-624
10 ΚΑΔΜΟΣ 9 12 3-6 591-627
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 9 11 2-7 535-591
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 9 10 1-8 555-637

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Παίκτης του Κάδμου ο Χρήστος Οντοεμελάμ-Ηλιόπουλος!

pannikolaou

Οι διαιτητές στους φιλικούς αγώνες (19-23 Σεπτεμβρίου)

pannikolaou

Ο Σπύρος Παντελιάδης στον Γ.Σ. Στύρων!

pannikolaou