FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (10η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE  ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 8-12 (9′), 13-12 (10′), 16-12 (11′), 21-23 (14′), 37-28 (20′), 43-34 (24′), 53-53 (30′), 58-62 (35′), 62-63 (38′:14”), 69-70 (39′:11”), 70-71 (39′:35”), 71-71 (παράταση), 79-75 (43′), 85-75 (44′:30”), 85-75 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 14-11 (10′), 21-17 (14′), 35-24(18′), 38-28 ( 19′ 38″), 40-28 (20′), 46-38 (27′), 52-47 (30′), 60-53 (33′), 63-56 (37′), 63-63 (39:40”), 63-63 (40′-ΠΑΡΑΤΑΣΗ), 67-66 (43′), 74-66 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 3-2 (2′), 3-7 (3′), 3-11 (5′), 7-14 (6′), 7-15 (7′), 10-15 (8′), 13-17 (9′), 16-17 (9′), 16-19 (10′), 18-22 (10′), 18-24 (12′), 21-27 (14′), 23-31 (16′), 26-31 (16′), 28-35 (18′), 32-35 (18:30”), 34-35 (19′), 37-35 (19:20”), 41-35 (20′), 41-37 (21′), 51-39 (23′), 54-41 (24′), 57-42 (26′), 59-46 (27′), 61-48 (28′), 63-51 (30′), 63-52 (31′), 65-52 (32′), 65-56 (33′), 69-60 (35′), 71-62 (37′), 77-66 (39′), 77-69 (39′), 77-70 (39′), 79-70 (39′ 30″), 79-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 9-4 (5′), 17-8 (7′), 24-16 (10′), 34-21 (15′), 35-30 (18′), 43-35 (20′), 47-42 (25′), 54-46 (30), 65-49 (35′), 67-55 (37′), 81-60 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ.-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 5-2 (2′), 7-6 (4′), 7-12 (5′), 10-14 (6΄), 14-17(10′), 18-19 (13′), 22-25 (15′), 27-25 (16′), 30-27 (17′), 32-27 (17′), 39-27 (18′), 42-28 (19′), 44-28 (19′), 45-32 (19′ 45″), 45-33 (20′), 47-40 (22′), 51-40 (24′), 57-49 (28′), 57-53 (28′), 61-53 (29′), 63-53 (30′), 63-59 (31′), 65-63 (33′), 68-70 (35′), 73-70 (37′), 77-70 (39′), 77-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 8-21 (8′), 8-24 (10′), 15-24 (12′), 19-26 (14′), 19-34 (17′), 24-36 (19′), 24-37 (20′), 27-37 (22′), 30-37 (23′), 33-37 (25′), 39-39 (26′), 44-39 (27′), 49-39 (29′), 57-45 (30′), 60-45 (31′), 66-45 (33′), 69-45 (35′), 71-45 (37′), 75-45 (39′), 75-49 (ΤΕΛΙΚΟ)

Επανεκκίνηση στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ μετά από διακοπή τριών εβδομάδων, με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής, της πρώτης για το 2020!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση και από τις 6 αναμετρήσεις στα γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 10ης αγωνιστικής:

17:00 Κλειστό Άμφισσας Μάκαρος-ΓΑΣ Βασιλικού (Κοτσιμπός-Πατάγιας)

15:30 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Τελεθριακός (Θωμά-Κάλφα)

18:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Πρωτέας Σχηματαρίου (Χουγιάζος-Χαϊνά)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Αστ. Αλιβερίου (Καραμπιτσάκος-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου Προοδευτική Λάρυμνας-Γ.Σ. Ιτέας (Τσάλας-Αρτσίτας)

18:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-Κάδμος (Ντάνος-Ζάχος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 9 16 7-2 641-600
2 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 9 16 7-2 633-542
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 9 15 6-3 612-593
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 9 15 6-3 604-598
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9 14 6-3 622-598
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 9 14 5-4 696-645
7 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 9 13 4-5 593-616
8 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 9 13 4-5 693-678
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 9 12 3-6 574-624
10 ΚΑΔΜΟΣ 9 12 3-6 591-627
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 9 11 2-7 535-591
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 9 10 1-8 555-637

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Φιλικό: Απόλλων Χαλκίδας-Λοκρός 67-71 (pics)

pannikolaou

Φιλικό: Έσπερος Λαμίας-Τελεθριακός 84-69

pannikolaou

Ο φωτεινός ήλιος του Αλέξανδρου έλαμψε και πάλι! (pics)

pannikolaou