FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (12η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

Αναγ. Λαμίας-Προοδευτική Λάρυμνας 4-5 (3′), 8-9 (6′), 15-14 (9′), 15-15 (10′), 18-20 (13′), 23-21 (14′), 25-23 (16′), 30-27 (19′), 32-27 (20′), 35-29 (23′), 39-30 (25′), 43-36 (27΄), 46-36 (28′), 49-40 (30′), 49-42 (33′), 57-46 (35′), 59-50 (37′), 61-53 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αστέρας Αλιβερίου-Μάκαρος 5-12 (5′), 8-20 (10′), 13-20 (12′), 16-24 (15′), 22-32 (18′), 27-32 (20′), 40-41 (26′), 46-52 (30′), 48-64 (35′), 55-64 (36′), 59-65 (38′), 62-69 (39′:40”), 64-71 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τελεθριακός-ΓΑΣ Βασιλικού 9-8 (4′), 13-16 (10′), 22-31 (14′), 36-39 (19′), 38-39 (20′), 53-55 (27′), 59-65 (30′), 67-75 (34′), 74-82 (38′:06”), 77-87 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρωτέας Σχημ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 10-4 (4′), 13-11 (11′), 20-16 (18΄), 28-18 (20′), 46-41 (30′), 55-55 (39′:12”), 57-56 (39′:42”), 59-58 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κάδμος-Μαλεσίνα 11-4 (3′), 13-9 (5′), 16-13 (8′), 17-15 (10′), 17-20 (12′), 21-24 (17΄), 27-31 (20′), 27-33 (22′), 37-37 (25′), 39-44 (28′), 43-48 (30′), 49-50 (34′), 53-55 (38′:30”), 55-55 (39′:16”), 58-56 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. Ιτέας-Απόλλων Λιβαδειάς 8-6 (5′), 16-18 (10′), 28-28 (15΄), 36-40 (20′), 55-47 (25′), 69-61 (30′), 78-68 (35′), 83-73 (38′), 85-77 (39′:10”), 89-80 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρεμιέρα στο β’ γύρο για το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση και από τις 6 αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 12ης αγωνιστικής:

14:00 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-ΓΑΣ Βασιλικού (Τσάλας-Καλαπόδης)

17:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Μάκαρος (Καραμπιτσάκος-Θωμά)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχημ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Χουγιάζος-Αρτσίτας)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Απόλλων Λιβαδειάς (Χαϊνά-Χατζής)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Μαλεσίνα (Κάλφα-Γερονικολός)

20:00 Κλειστό Λαμίας Αναγ. Λαμίας-Προοδευτική Λάρυμνας (Κοτσιμπός-Πετώνης)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 11 19 8-3 782-730
2 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 11 19 8-3 768-659
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 11 18 7-4 758-742
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 11 18 7-4 745-743
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 11 17 7-4 765-735
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 11 17 6-5 839-790
7 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 11 16 5-6 721-748
8 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 11 16 5-6 842-809
9 ΜΑΚΑΡΟΣ 11 15 4-7 699-761
10 ΚΑΔΜΟΣ 11 15 4-7 702-742
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 11 14 3-8 674-739
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 11 13 2-9 672-769

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (26-28/9)

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 77-49

pannikolaou

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική-27/9)

pannikolaou