Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Για να ρεφάρει! (Μανδραϊκός-Λοκρός 5 μ.μ.)

Η επιστροφή στην αγωνιστική δράση μετά τις γιορτές ήταν άσχημη για τον Λοκρό, που ηττήθηκε την περασμένη εβδομάδα στην έδρα του από τον Εθνικό Πειραιώς με το βαρύ 52-79, μια ήττα πισωγύρισμα, που απαιτεί μια νέα μεγάλη νίκη εκτός έδρας, όπως αυτή απέναντι στη Μεγαρίδα για να φέρει το…ρεφάρισμα!

Σήμερα, στις 5 μ.μ., η ομάδα της Αταλάντης έχει το πρώτο…σετ μπολ, απέναντι σε ένα καλό αντίπαλο όπως είναι ο Μανδραϊκός, που όμως σε καμιά περίπτωση δεν αποτελεί φόβητρο.

Ο Ζαρονικόλας περιμένει από τους παίκτες του να βγάλουν αντίδραση, να είναι μαχητές και να προσπαθήσουν για την ανατροπή των δεδομένων, όπως έχουν κάνει και άλλες φορές στο παρελθόν!

Η ομάδα της Μάνδρας προέρχεται επίσης από ήττα, χάνοντας στις λεπτομέρειες στην Κρήτη από τον ΟΦΗ με 84-80.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής και η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί και μετά το εξ αναβολής αγώνα της Πέμπτης Πρωτέα Βούλας-Παπάγου 78-72.

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Δούκας Πόντας-Πλιάκας-Φραγκούλη (Ζερδεβάς)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος-Ιωνικός Ν.Φ. Τσολάκος-Ουσταμπασίδης-Τζίμης (Παπαδόπουλος Κ.)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-ΟΦΗ Παντελίδης-Κωνσταντινίδου-Φάκαρος (Παλάτος)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Λοκρός Αταλάντης Κοντίλης-Καρανικόλα Αλ.-Ξυλάς (Μπουρνάς)

Μίλων 17.00 Εθνικός Πειρ.-Πανελευσινιακός Τσώνος-Τσαχάκης-Αργυρούδης (Σταύρου)