B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (8η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο β’ γύρο του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος) με συναρπαστικούς αγώνες και με το ενδιαφέρον να παραμένει αμείωτο σε κορυφή και ουρά της βαθμολογίας. 

Οι Κονίστρες πέτυχαν τη νίκη της αγωνιστικής και μάλιστα με εμφατικό τρόπο επικρατώντας εκτός έδρας της Αρτάκης με 31-69!

Μεγάλη νίκη και για την ΑΓΕΧ που ακολουθεί κατά πόδας τους πρωτοπόρους επικρατώντας εκτός έδρας του Γ.Σ. Αυλίδας με 67-74.

Εύκολη νίκη, όπως αναμενόταν, πήρε ο Απόλλωνας Χαλκίδας απέναντι στη Δροσιά με 77-35.

Εύκολο διπλό για τη Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων που πέρασε από το κλειστό του Αλιβερίου νικώντας τον Α.Ο Κύμης με 53-74.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Απόλλων Χαλκίδας-Δροσιά 77-35

Α.Ο. Κύμης-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 53-74

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-Κονίστρες 31-69

Γ.Σ. Αυλίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 67-74

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9η-18-19/1)

Δροσιά-Α.Ο. Κύμης

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης

Κονίστρες-Γ.Σ. Αυλίδας

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 8 15 7-1 536-437
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 8 15 7-1 544-412
3 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8 14 6-2 512-475
4 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣ 8 13 5-3 491-450
5 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 8 12 4-4 491-497
6 Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 8 9 1-7 433-480
7 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 8 9 1-7 458-522
8 ΔΡΟΣΙΑ 8 9 1-7 342-520

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 195
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 134
  3. Κεράτσας (Α.Ο. Κύμης) 128
  4. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 104
  5. Ψαριανός Αν. (Κονίστρες) 103
  6. Καπέλλος (Κονίστρες) 100
  7. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 95
  8. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 92
  9. Πούλος (Α.Ο. Κύμης) 92
  10. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 81
  11. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 79
  12. Τσιαχτάνης (Α.Ο. Κύμης) 79
  13. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 77
  14. Γιαπλές (ΑΓΕ Χαλκίδας) 74
  15. Κιάκος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 69

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 24
  2. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 19
  3. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 18
  4. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 18
  5. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 14
  6. Κουτής (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  7. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 11
  8. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 11
  9. Αποστολίδης (Κονίστρες) 11
  10. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 10
  11. Δεληκώστας (Δροσιά) 10
  12. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 10
  13. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  14. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 9
  15. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  16. Σαρατσής (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 8

Σχετικά άρθρα

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ Χαλκίδας-ΧΒΑ 54-52

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Απόλλων Χαλκίδας 54-74

pannikolaou

Φιλικό: Κάδμος-ΑΓΕ Χαλκίδας 69-52

pannikolaou