B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (α’ όμιλος) με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής και με τη μάχη σε κορυφή και ουρά να παραμένει συναρπαστική!

Οι Κονίστρες είναι για πρώτη φορά φέτος μόνες πρώτες στην κορυφή, μετά τη νίκη επί του Γ.Σ. Αυλίδας με 62-45 και σε συνδυασμό με την ήττα του Απόλλωνα.

Η ΑΓΕ Χαλκίδας νίκησε στο ντέρμπι κορυφής τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 56-65, κάλυψε και τη διαφορά του πρώτου γύρου, τον έπιασε στη 2η θέση και είναι σε πλεονεκτική θέση!

Διπλό ουσίας για την Αρτάκη που επικράτησε της Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων με 64-74 ενώ ο Α.Ο. Κύμης έκανε βήμα παραμονής μετά το διπλό που πήρε από τη Δροσιά με 47-56.

Την επόμενη αγωνιστική ξεχωρίζει ένα ακόμα μεγάλο ντέρμπι κορυφής, με την ΑΓΕ Χαλκίδας να υποδέχεται τις Κονίστρες!

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Δροσιά-Α.Ο. Κύμης 47-56

Δόξα Διρφ./Μεσσ.-ΓΑΣ Ν. Αρτάκης 64-74

Κονίστρες-Γ.Σ. Αυλίδας 62-45

Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 56-65

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-1-2/2)

ΓΑΣ Ν. Αρτάκης-Δροσιά

Γ.Σ. Αυλίδας-Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων

ΑΓΕ Χαλκίδας-Κονίστρες

Α.Ο. Κύμης-Απόλλων Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ 9 17 8-1 598-482
2 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 9 16 7-2 577-531
3 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 9 16 7-2 600-477
4 ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 9 14 5-4 565-561
5 ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣ 9 14 5-4 555-524
6 Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 9 11 2-7 489-527
7 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 9 10 1-8 503-584
8 ΔΡΟΣΙΑ 9 10 1-8 389-576

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 208
  2. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 148
  3. Κεράτσας (Α.Ο. Κύμης) 146
  4. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 118
  5. Χοροζίδης (Απόλλων Χαλκίδας) 114
  6. Καπέλλος (Κονίστρες) 113
  7. Ψαριανός Αν. (Κονίστρες) 111
  8. Μαλισιόβας (Απόλλων Χαλκίδας) 108
  9. Πούλος (Α.Ο. Κύμης) 106
  10. Βασιλείου (Γ.Σ. Αυλίδας) 94
  11. Σπανός (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 94
  12. Τσιαχτάνης (Α.Ο. Κύμης) 91
  13. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 90
  14. Κιάκος (ΑΓΕ Χαλκίδας) 83
  15. Γιαπλές (ΑΓΕ Χαλκίδας) 82
  16. Σαρατσής (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 79
  17. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 78

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σολδάτος (Δόξα Διρφ./Μεσ.) 25
  2. Γκόλιας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 20
  3. Κεράτσας (Α.Ο.Κύμης) 20
  4. Πούλος (Α.Ο.Κύμης) 19
  5. Βασιλείου (Γ.Σ.Αυλίδας) 16
  6. Κουτής (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  7. Δέδες (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 13
  8. Τσιριμώκος (Γ.Σ. Αυλίδας) 12
  9. Αποστολίδης (Κονίστρες) 12
  10. Καραγιάννης (ΓΑΣ Ν. Αρτάκης) 11
  11. Δεληκώστας (Δροσιά) 11
  12. Αλεξάνδρου (Γ.Σ.Αυλίδας) 10
  13. Αχματιώτης (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  14. Αγγελέτος (Απόλλων Χαλκίδας) 10
  15. Σαρατσής (Δόξα Διρφ./Μεσσ.) 10
  16. Τομαράς (Απόλλων Χαλκίδας) 8
  17. Δημάς Χαρ. (Κονίστρες) 8

Σχετικά άρθρα

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (26-27/9)

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΓΕ Χαλκίδας-ΧΒΑ 67-65

pannikolaou

Photo album από τη 2η μέρα στο ”7ο τουρνουά Γ. Τσομάκας”

pannikolaou