B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (9η αγωνιστική)

Επιστροφή στη δράση για το πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ (β’ όμιλος) μετά από 15 μέρες, με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο Οπούντιος παρέμεινε στην κορυφή επιστρέφοντας στις νίκες και επικρατώντας του Μεδεώνα με 96-72, έχοντας συγκάτοικο στην κορυφή τον Άρη Αμφίκλειας που νίκησε εύκολα το Μαυρομάτι με 99-60 φτάνοντας τις 8 συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα.

Η Αλίαρτος, μια αγωνιστική πριν υποδεχθεί τον Οπούντιο, νίκησε εκτός έδρας τον Κύνο με 53-76 και παρέμεινε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Τα Φάλαρα ξεκίνησαν εντυπωσιακά απέναντι στον Μώλο, προηγήθηκαν από νωρίς με 25-4 και πήραν νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας με 59-41.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Οπούντιος-Μεδεών 96-72

Κύνος-Αλίαρτος 53-76

Φάλαρα-Μώλος 59-41

Άρης Αμφίκλειας-Μαυρομάτι 99-60

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η-8-9/2)

Αλίαρτος-Οπούντιος Μαρτίνου

Μώλος-Κύνος

Μαυρομάτι-Φάλαρα

Μεδεών-Άρης Αμφίκλειας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 9 17 8-1 663-540
2 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 9 17 8-1 671-526
3 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 9 16 7-2 630-486
4 ΚΥΝΟΣ 9 13 4-5 596-604
5 ΜΕΔΕΩΝ 9 12 3-6 478-583
6 ΦΑΛΑΡΑ 9 12 3-6 466-532
7 ΜΩΛΟΣ 9 11 2-7 472-529
8 ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 9 10 1-8 505-681

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Καστάνας (Κύνος) 204
  2. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 159
  3. Μάρκος (Οπούντιος) 155
  4. Τσαρούχας (Κύνος) 152
  5. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 141
  6. Θεοδώρου (Οπούντιος) 135
  7. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 134
  8. Σταυρίδης (Μεδεών) 133
  9. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 131
  10. Βέλλιος (Οπούντιος) 112
  11. Λούβαρης (Φάλαρα) 102
  12. Φαρφάλας (Κύνος) 94
  13. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 90
  14. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 89

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Σταυρίδης (Μεδεών) 26
  2. Βέλλιος (Οπούντιος) 24
  3. Καστάνας (Κύνος) 21
  4. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 21
  5. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 17
  6. Σιότροπος (Οπούντιος) 17
  7. Φαρφάλας (Κύνος) 15
  8. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 12
  9. Ζανιάς Ευθ. (Άρης Αμφίκλειας) 11
  10. Λούβαρης (Φάλαρα) 11
  11. Μάρκος (Οπούντιος) 10
  12. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 10
  13. Σακελλαρόπουλος (Μώλος) 9
  14. Κακοσαίος (Αλίαρτος) 9

 

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (24-28 Οκτωβρίου)

pannikolaou

Ανατροπή στην αρχική απόφαση! Κανονικά αγώνες & προπονήσεις στο κλειστό Αυλίδας!

pannikolaou

Stop σε προπονήσεις και αγώνες στο κλειστό Αυλίδας! Αναβάλλονται οι αγώνες στις 24-25/10!

pannikolaou