ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κονίστρες-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 50-59

Τη δεύτερη της νίκη στη β’ φάση του εφηβικού πρωταθλήματος πέτυχε η ΑΕΕΠ Χαλκίδας που επικράτησε στο Αλιβέρι των Κονιστρών με 50-59.

Η ομάδα της Χαλκίδας μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο 10′ με 8-21 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με επιμέρους σκορ 22-7 στο β’ δεκάλεπτο κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο ημίχρονο (30-28).

Στη συνέχεια η ΑΕΕΠ Χαλκίδας πήρε προβάδισμα με 37-44 στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου με τις Κονίστρες να προσπαθούν για την ανατροπή αλλά να μην τα καταφέρνουν, με τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν στο τέλος τη νίκη με 50-59.

Διαιτητές: Κάλφα-Σοφόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 8-21, 22-7, 7-16, 13-15.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Ιμπέζα): Νικολής 4, Αποστόλου, Λύκος, Βασιλείου 2, Μαραυγάκης 6 (2), Τάσιος 8 (1), Ψαριανός 8, Ματζάκος 18 (3), Κεπενέκος, Βογιατζής 2, Ανδρέου 2, Μητρολιός.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κουτσογιάννης-Μιχαήλ): Βαλαής 19 (2), Μπάλας, Κουλοψέρης, Πατσαλός, Σωτηρίου 7, Γεωργουσόπουλος 21, Κανάρας, Γυφτονικολός 2, Σοροβός 10, Βάκος.