FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (1η αγωνιστική)

Πρεμιέρα το Σαββατοκύριακο 4-5 Ιανουαρίου στη β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων που διεξάγεται σε δύο ομίλους με μονούς αγώνες στις έδρες των ομάδων που κληρώθηκαν ως γηπεδούχοι. 

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αλίαρτος-ΧΒΑ 47-69

Κάδμος-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 59-63

Αίας Αλιβερίου-Πρωτέας Σχημ. 40-50

Ρεπό: Κονίστρες

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-11-12/1)

ΧΒΑ-Κονίστρες

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αλίαρτος

Πρωτέας Σχημ.-Κάδμος

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 1 2 1-0 69-47
2 Πρωτέας Σχημ. 1 2 1-0 50-40
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 1 2 1-0 63-59
4 Κάδμος 1 1 0-1 59-63
5 Αίας Αλιβερίου 1 1 0-1 40-50
6 Αλίαρτος 1 1 0-1 47-69
7 Κονίστρες

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 21
  2. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 21
  3. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 20
  4. Βογιατζής (ΧΒΑ) 20
  5. Φίλης (Κάδμος) 15
  6. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 14
  7. Κόλα (Αλίαρτος) 14
  8. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 14
  9. Πολύχρονος (Αίας Αλιβερίου) 14
  10. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 13
  11. Καδδίτης (Αίας Αλιβερίου) 12
  12. Σπύρου (ΧΒΑ) 11

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 2
  2. Θανάσαινας (Κάδμος) 2
  3. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 2
  4. Σπύρου (ΧΒΑ) 2
  5. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2
  6. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 1
  7. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 1
  8. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 1
  9. Φίλης (Κάδμος) 1
  10. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  11. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  12. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 1
  13. Κόλα (Αλίαρτος) 1
  14. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 1
  15. Κυβετός (ΧΒΑ) 1
  16. Παύλου (ΧΒΑ) 1
  17. Βογιατζής (ΧΒΑ) 1

 

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Άτλας-Λοκρός αναβολή

Α.Ε. Λίμνης-Σύλλας 50-74

Άρης Αμφίκλειας-Έσπερος Λαμ. 40-81

Ρεπό: Μάκαρος Άμφισσας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2η-11-12/1)

Λοκρός-Μάκαρος

Σύλλας-Άτλας

Έσπερος Λαμ.-Α.Ε. Λίμνης

Ρεπό: Άρης Αμφίκλειας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 1 2 1-0 81-40
2 Σύλλας 1 2 1-0 74-50
3 Α.Ε.Λίμνης 1 1 0-1 50-74
4 Άρης Αμφίκλ. 1 1 0-1 40-81
5 Άτλας
6 Λοκρός
7 Μάκαρος

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 28
  2. Μάντζουκας (Έσπερος Λαμίας) 26
  3. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμης ) 25
  4. Πρένγκα (Σύλλας) 22
  5. Σεριανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 16
  6. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 15
  7. Τσαλλάϊ (Σύλλας) 9
  8. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 8
  9. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 8
  10. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 8

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μάντζουκας (Έσπερος Λαμίας) 5
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 5
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 2
  4. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 2
  5. Τρούμπουλος (Έσπερος Λαμίας) 2
  6. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 2
  7. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 2
  8. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 2
  9. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 2

Σχετικά άρθρα

Οι διαιτητές στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (26-28/9)

pannikolaou

Οι διαιτητές στους φιλικούς αγώνες (25-27/9)

pannikolaou

Με…μπασκετικές ρίζες στο Πανευρωπαϊκό Κανόε-Καγιάκ ο Αντώνης Παντελίδης!

pannikolaou