FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (18-19/1)

Με αγώνες και στους δύο ομίλους συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 18-19 Ιανουαρίου η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου 52-59

Κονίστρες-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (26/1)

Κάδμος-Αίας Αλιβερίου (26/1)

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-2-3/2)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες

Αίας Αλιβερίου-Αλίαρτος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Πρωτέας Σχημ. 3 5 2-1 146-143
2 ΧΒΑ 2 4 2-0 138-84
3 Αλίαρτος 3 4 1-2 163-190
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 3 1-1 125-123
5 Κάδμος 2 3 1-1 110-100
6 Αίας Αλιβερίου 1 1 0-1 40-50
7 Κονίστρες 1 1 0-1 37-69

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 48
  2. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 47
  3. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 46
  4. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  5. Βογιατζής (ΧΒΑ) 38
  6. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 38
  7. Κόλα (Αλίαρτος) 32
  8. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 30
  9. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 26
  10. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 24
  11. Σπύρου (ΧΒΑ) 24
  12. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 23
  13. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 21
  14. Θανάσαινας (Κάδμος) 20
  15. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 19

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 4
  2. Τάσσιος (Κονίστρες) 3
  3. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  4. Βογιατζής (ΧΒΑ) 3
  5. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 3
  6. Σπύρου (ΧΒΑ) 3
  7. Κόλα (Αλίαρτος) 3
  8. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 3
  9. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 2
  10. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  11. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  12. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  13. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  14. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μάκαρος-Σύλλας 58-40

Άτλας-Έσπερος Λαμίας 47-71

Α.Ε. Λίμνης-Άρης Αμφίκλειας 71-98

Ρεπό: Λοκρός

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-26/1 & 2/2)

Έσπερος Λαμίας-Μάκαρος

Άρης Αμφίκλειας-Άτλας

Σύλλας-Λοκρός

Ρεπό: Α.Ε. Λίμνης

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 3 6 3-0 172-87
2 Σύλλας 3 5 2-1 191-184
3 Μάκαρος 2 4 2-0 134-95
4 Άρης Αμφίκλ. 2 3 1-1 138-153
5 Άτλας 2 2 0-2 123-148
6 Α.Ε. Λίμνης 3 2 0-3 121-192
7 Λοκρός 1 1 0-1 55-76

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει ένα μηδενισμό. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 73
  2. Πρένγκα (Σύλλας) 68
  3. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  4. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 55
  5. Μάντζουκας (Έσπερος Λαμίας) 52
  6. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 45
  7. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 30
  8. Ξαγάρας (Μάκαρος) 30
  9. Παπαδήμας (Μάκαρος) 27
  10. Ανδρέου Π. (Άτλας) 25
  11. Δρίβας (Μάκαρος) 25
  12. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 24
  13. Σεργιανάϊ (Άτλας) 23
  14. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 22
  15. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 21

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μάντζουκας (Έσπερος Λαμίας) 10
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 9
  3. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 9
  4. Πρένγκα (Σύλλας) 7
  5. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  6. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 6
  7. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  8. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  9. Κάππας (Άτλας) 3
  10. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  11. Καραλής (Λοκρός) 3
  12. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 3

Σχετικά άρθρα

Οι ώρες αγώνων σε Α’ & Β’ ΕΣΚΑΣΕ (22-23 Φεβρουαρίου)

pannikolaou

Βραβεύει Ανθή Χαϊνά η Αλίαρτος!

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Παίζουν σήμερα Αλίαρτος-Κάδμος

pannikolaou