FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική)

Με αναμετρήσεις για τη 2η αγωνιστική συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο 11-12 Ιανουαρίου η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΧΒΑ-Κονίστρες 69-37

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αλίαρτος 62-64

Πρωτέας Σχημ.-Κάδμος 37-51

Ρεπό: Αίας Αλιβερίου

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-19 & 26/1)

Κονίστρες-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου

Κάδμος-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 2 4 2-0 138-84
2 Κάδμος 2 3 1-1 110-100
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 2 3 1-1 125-123
4 Πρωτέας Σχημ. 2 3 1-1 87-91
5 Αλίαρτος 2 3 1-1 111-131
6 Αίας Αλιβερίου 1 1 0-1 40-50
7 Κονίστρες 1 1 0-1 37-69

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  2. Βογιατζής (ΧΒΑ) 38
  3. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 37
  4. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 30
  5. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 29
  6. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 27
  7. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 26
  8. Κόλα (Αλίαρτος) 26
  9. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 24
  10. Σπύρου (ΧΒΑ) 24
  11. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 23
  12. Θανάσαινας (Κάδμος) 20
  13. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 19
  14. Φίλης (Κάδμος) 18
  15. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 17

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Τάσσιος (Κονίστρες) 3
  2. Θανάσαινας (Κάδμος) 3
  3. Βογιατζής (ΧΒΑ) 3
  4. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 3
  5. Σπύρου (ΧΒΑ) 3
  6. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 2
  7. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  8. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 2
  9. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  10. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  11. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  12. Κόλα (Αλίαρτος) 2
  13. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 2
  14. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Λοκρός-Μάκαρος 55-76

Σύλλας-Άτλας 77-76

Έσπερος Λαμ.-Α.Ε. Λίμνης 20-0 α.α.

Ρεπό: Άρης Αμφίκλειας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η-18-19/1)

Μάκαρος-Σύλλας

Άτλας-Έσπερος Λαμίας

Α.Ε. Λίμνης-Άρης Αμφίκλειας

Ρεπό: Λοκρός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 2 4 2-0 101-40
2 Σύλλας 2 4 2-0 151-126
3 Μάκαρος 1 2 1-0 76-55
4 Άτλας 1 1 0-1 76-77
5 Λοκρός 1 1 0-1 55-76
6 Άρης Αμφίκλ. 1 1 0-1 40-81
7 Α.Ε. Λίμνης 2 1 0-2 50-94

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει ένα μηδενισμό. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 53
  2. Πρένγκα (Σύλλας) 52
  3. Μάντζουκας (Έσπερος Λαμίας) 26
  4. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 25
  5. Κάππας (Άτλας) 21
  6. Ανδρέου Π. (Άτλας) 21
  7. Δρίβας (Μάκαρος) 18
  8. Παπαδήμας (Μάκαρος) 17
  9. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 16
  10. Καραστάθης (Λοκρός) 16
  11. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 16
  12. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 15
  13. Ξαγάρας (Μάκαρος) 14

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 7
  2. Πρένγκα (Σύλλας) 6
  3. Μάντζουκας (Έσπερος Λαμίας) 5
  4. Κάππας (Άτλας) 3
  5. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  6. Καραλής (Λοκρός) 3
  7. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 3
  8. Καραστάθης (Λοκρός) 2
  9. Παπαδήμας (Μάκαρος) 2
  10. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 2
  11. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 2
  12. Σούρας (Σύλλας) 2
  13. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 2
  14. Τρούμπουλος (Έσπερος Λαμίας) 2
  15. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 2
  16. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 2

Σχετικά άρθρα

Λευτ. Καλογήρου: ”Σημαντική νίκη απέναντι σε ισχυρό αντίπαλο”

pannikolaou

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (18-19/1)

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (18-19/1)

pannikolaou