FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (25-27/1)

Με αγώνες και στους δύο ομίλους συνεχίστηκε το τριήμερο 25-27 Ιανουαρίου η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αλίαρτος-Πρωτέας Σχηματαρίου 52-59

Κονίστρες-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 50-59

Κάδμος-Αίας Αλιβερίου 87-46

Ρεπό: ΧΒΑ

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4η-2-3/2)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες

Αίας Αλιβερίου-Αλίαρτος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ

Ρεπό: Κάδμος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Κάδμος 3 5 2-1 197-146
2 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 3 5 2-1 184-173
3 Πρωτέας Σχημ. 3 5 2-1 146-143
4 ΧΒΑ 2 4 2-0 138-84
5 Αλίαρτος 3 4 1-2 163-190
6 Αίας Αλιβερίου 2 2 0-2 86-137
7 Κονίστρες 2 2 0-2 87-126

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 58
  2. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 51
  3. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 50
  4. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 48
  5. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 47
  6. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 46
  7. Θανάσαινας (Κάδμος) 44
  8. Βογιατζής (ΧΒΑ) 38
  9. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 38
  10. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 33
  11. Κόλα (Αλίαρτος) 32
  12. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 30
  13. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 27
  14. Φίλης (Κάδμος) 27
  15. Σπύρου (ΧΒΑ) 24
  16. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 24

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 7
  2. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 4
  3. Τάσσιος (Κονίστρες) 4
  4. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  5. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  6. Βογιατζής (ΧΒΑ) 3
  7. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 3
  8. Σπύρου (ΧΒΑ) 3
  9. Κόλα (Αλίαρτος) 3
  10. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 3
  11. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 3
  12. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 2
  13. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  14. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  15. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  16. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2
  17. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Έσπερος Λαμίας-Μάκαρος 82-63

Άρης Αμφίκλειας-Άτλας (2/2)

Σύλλας-Λοκρός (1/2)

Ρεπό: Α.Ε. Λίμνης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-8-9/2)

Μάκαρος-Άρης Αμφίκλειας

Άτλας-Α.Ε. Λίμνης

Λοκρός-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 4 8 4-0 254-150
2 Μάκαρος 3 5 2-1 197-177
3 Σύλλας 3 5 2-1 191-184
4 Άρης Αμφίκλ. 2 3 1-1 138-153
5 Άτλας 2 2 0-2 123-148
6 Α.Ε. Λίμνης 3 2 0-3 121-192
7 Λοκρός 1 1 0-1 55-76

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει ένα μηδενισμό. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 73
  2. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 71
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 68
  4. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  5. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 64
  6. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 55
  7. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 45
  8. Ξαγάρας (Μάκαρος) 41
  9. Παπαδήμας (Μάκαρος) 39
  10. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 34
  11. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 27
  12. Ανδρέου Π. (Άτλας) 25
  13. Δρίβας (Μάκαρος) 25
  14. Σεργιανάϊ (Άτλας) 23
  15. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 22
  16. Καρανάσος (Μάκαρος) 22

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 11
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 9
  3. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 9
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 8
  5. Πρένγκα (Σύλλας) 7
  6. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  7. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  8. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 5
  9. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  10. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  11. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  12. Κάππας (Άτλας) 3
  13. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  14. Καραλής (Λοκρός) 3

Σχετικά άρθρα

Πρωτάθλημα Παίδων: Βαθμολογίες & σκόρερς (26-28/9)

pannikolaou

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Απόλλων Χαλκίδας-ΑΓΕ Χαλκίδας 77-49

pannikolaou

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (2η αγωνιστική-27/9)

pannikolaou