Β' ΕΘΝΙΚΗ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ

Οι διαιτητές στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής (17η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής με τη διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής, με τον Λοκρό να αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Έσπερο Καλλιθέας και τον Έσπερο Λαμίας να παίζει επίσης εκτός έδρας, με τους Μαχητές.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΟΦΗ Καρακάσης-Ντάνος-Κανελλόπουλος (Γολεγού)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος Καλλ.-Λοκρός Αταλάντης Καρανικόλα Αλ.-Λογοθέτης-Φάκαρος (Δούκας)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Πανελευσινιακός Στρέμπας-Πλιάκας-Παπαδόπουλος Χρ. (Παππάς)

Στ. Καλαϊτζης 17.00 Πανερυθραϊκός-Πεντέλη Ανδρικόπουλος-Ζακεστίδης-Σπυρόπουλος (Ορφανός)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Παπάγου Θεονάς-Πολυχρόνης-Αργυρούδης (Τεφτίκης)

Κροίσος Πέρσης 17.30 Εθνικός-Πρωτέας Βούλας Σώμος-Πόντας-Τσαχάκης (Τζουβάρας)

Μεγάρων 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-Μαρούσι Τσαρούχα-Τσολάκος-Θεοδωρόπουλος (Ντίνος)

Μελισσίων 17.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Ιωνικός ΝΦ Κωνσταντινόπουλος-Μπούκας-Κοτσώνης (Λιμνιάτης)

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 1 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Ιωαννίνων (νέο) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας Πιτσίλκας-Δολγυρας-Αγραφιώτης Ι. (Τσιγγέλης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Κομοτηνή Παπαπέτρου Π.-Ξέρας-Καρακώστας (Σαμάλης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα Ευφραιμίδης-Ντόγκας-Χρυσάφης (Παπαδόπουλος Ν.)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Έσπερος Λαμίας Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Παραλικίδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Γέφυρα Καλογερόπουος Ε.-Παζώλης-Μπούγλος Π. (Ιωαννίδου)

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Πρωτέας Γρεβενών Σιταρίδης-Πράττος-Σελεβός (Θωμόπουλος)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-ΧΑΝΘ Παφίλης-Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Μανιός)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Φάρσαλα Δημάδης-Ντούρας-Μπακάλης (Τσιοπάνος Ι.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν. Η. Υ.-Κ.
1. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 28 16 12 4 1323-1162
2. ΜΑΡΟΥΣΙ 27 15 12 3 1222-1120
3. ΑΙΓΑΛΕΩ 27 16 11 5 1301-1264
4. ΕΘΝΙΚΟΣ Π. 27 16 11 5 1233-1138
5. ΕΣΠΕΡΟΣ Κ. 26 16 10 6 1325-1256
6. ΜΕΓΑΡΙΔΑ 25 16 9 7 1238-1150
7. ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 25 16 9 7 1194-1187
8. ΠΡΩΤΕΑΣ Β. 25 16 9 7 1191-1182
9. ΠΕΝΤΕΛΗ 24 16 8 8 1127-1136
10. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 24 16 8 8 1138-1181
11. ΟΦΗ 24 16 8 8 1174-1160
12. ΠΑΠΑΓΟΥ 24 16 8 8 1247-1242
13. ΛΟΚΡΟΣ 20 16 4 12 1159-1262
14. ΜΕΛΙΣΣΙΑ 19 15 4 11 1033-1058
15. ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. 18 16 2 14 1086-1287
16. ΔΟΥΚΑΣ 18 16 2 14 1054-1260

*Μαρούσι και Μελίσσια έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν. Η. Υ.-Κ.
1. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 30 16 14 2 1196-1003
2. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 29 16 13 3 1195-1063
3. ΚΑΒΑΛΑ 28 16 12 4 1175-1042
4. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 27 16 11 5 1179-1083
5. ΦΑΡΣΑΛΑ 26 16 10 6 1186-1142
6. ΕΥΚΑΡΠΙΑ 25 16 9 7 1174-1160
7. ΓΕΦΥΡΑ 25 16 9 7 1212-1072
8. ΜΑΧΗΤΕΣ 24 16 8 8 1102-1078
9. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΕΝΩΝ 23 16 7 9 1169-1197
10. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 22 16 6 10 1086-1103
11. ΚΟΜΟΤΗΝΗ 22 16 6 10 1141-1184
12. ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 22 16 6 10 1148-1183
13. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 22 16 6 10 1187-1277
14. ΧΑΝΘ 21 16 5 11 1119-1142
15. ΣΤΡΑΤΩΝΙ 21 16 5 11 1104-1211
16. ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 16 16 1 15 888-1321

*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς. 

Σχετικά άρθρα

Φιλικό: Νίκη με καλή εμφάνιση! Έσπερος Λαμίας-Αλμυρός 84-59

pannikolaou

Φιλικό: Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 68-56 (pics)

pannikolaou

Τέσσερις ”μεταγραφές” διαιτητών ενισχύουν τα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou