Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Μεδεών-Κύνος 42-47

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ)
Διπλό στο ντέρμπι!
ΜΕΔΕΩΝ-ΚΥΝΟΣ 42-47

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας για τον Κύνο, που πέρασε νικηφόρα από το Δίστομο επικρατώντας του Μεδεώνα με 42-47!

Οι δύο ομάδες ήταν άστοχες, με το ματς να πηγαίνει στη δύναμη και να κρίνεται στις λεπτομερειες αλλά και στην…εμπειρία!

Σε ένα τόσο κλειστό ματς, έπαιξαν σπουδαίο ρόλο για τις Λιβανάτες τα δύο εύστοχα τρίποντα στην τελευταία περίοδο από τους Καστάνα (κορυφαίος των νικητών) και Τσαρούχα για να πάρουν μια μικρή διαφορά οι φιλοξενούμενοι και μαζί τη νίκη με τελικό σκορ 42-47.

Από τον Μεδεώνα καλύτερος ο Σταυρίδης με 9 πόντους.

Διαιτητές: Γερονικολός-Πετώνης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-7, 27-25, 34-35, 42-47.

ΜΕΔΕΩΝ (Αριδάς): Αναστασίου 8, Αντωνίου 4, Καπερώνης, Σωτηρίου 4 (1), Τριανταφύλλου, Σταυρίδης 19 (3), Ζώνας 3, Αριδάς 4, Καρναχωρίτης, Λευκαρίδης.

ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ (Λουκάς): Κατσιάνος, Καστάνας 20 (3), Τσαρούχας 9 (1), Τζιάκος 2, Παπαστέφανος, Κατσομήτρος 8, Νέστωρας 8.