FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα & βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Με τη διεξαγωγή της 12ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, με τις ομάδες της Περιφέρειας να δίνουν τρεις σημαντικές αναμετρήσεις, με θετικό πρόσημο μόνο για τον Ερμή, καθώς Άρης Θήβας και ΧΒΑ γνώρισαν ισάριθμες ήττες!

Ο Ερμής Σχηματαρίου νίκησε τα Φανάρια Νάξου με 70-53 και για πρώτη φορά φέτος πάτησε κορυφή, παρότι έπαιξε χωρίς τον Δημητριάδη!

Ο Άρης Θήβας με κακό β’ 10λεπτο έμεινε πίσω στο σκορ και ηττήθηκε από τον Κρόνο με 87-66, κάνοντας μια προσπάθεια επιστροφής στη γ’ περίοδο, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ήττα στην παράταση για την ΧΒΑ που έχασε από την Πέρα με 72-75, στην πρώτη της εντός έδρας για φέτος, παρότι στην κανονική διάρκεια έκανε και πάλι μια από τις…γνωστές επιστροφές γυρίζοντας από το -6 σε λίγα δευτερόλεπτα!

13 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 11 14 3-8 702-760

*Η Πέρα και ο Βούρειος Χίου έχουν 1 αγώνα λιγότερο.

**Δεν υπολογίζονται οι αγώνες του Αίαντα Αυλίδας που αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.