FEATURED Γ ΕΘΝΙΚΗ

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Αποτελέσματα & βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Πρεμιέρα στο β’ γύρο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, με τις τρεις ομάδες της Περιφέρειας να δίνουν σημαντικά ματς για την μετέπειτα πορεία τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Μια αγωνιστική, που συνοδεύτηκε από 3 ήττες, όλες στο τσακ σε μια βραδιά που πρέπει να χεχαστεί το γρηγορότερο…

Η ΧΒΑ βρέθηκε πολύ κοντά σε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη αλλά δεν τα κατάφερε χάνοντας στην παράταση από τον Βούρειο Χίου με 73-69.

Ο Ερμής Σχηματαρίου έφτασε πολύ κοντά στη νίκη, στο 39′ το σκορ ήταν 72-71 για να ηττηθεί τελικά με 81-74 μετά από τεχνικές ποινές στον πάγκο και τον Δημητριάδη!

Στη Θήβα, ο Άρης ισοφάρισε σε 71-71 με τους διαιτητές να χρεώνουν τον πάγκο τους με τεχνική ποινή για τους πανηγυρισμούς στην ισοφάριση (!) και τον Αργοναύτη να παίρνει τη νίκη με 71-74!

13 ΒΟΥΡΕΙΟΣ ΧΙΟΥ 12 16 4-8 769-820

*Οι Πέρα, Βούρειος Χίου, Φανάρια Νάξου, Ένωση Ιλίου έχουν από 1 αγώνα λιγότερο.

**Δεν υπολογίζονται οι αγώνες του Αίαντα Αυλίδας που αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.