FEATURED Γ ΕΣΚΑΣΕ

Γ’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Σύλλας Αιδηψού-Α.Ε. Λίμνης 59-62

Νικηφόρο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑΣΕ για την Α.Ε. Λίμνης που επικράτησε το απόγευμα της Παρασκευής στο κλειστό της Αιδηψού του Σύλλα με 59-62.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, όταν και ξέφυγαν με διαφορά 18 πόντων (19-37), με τον Σύλλα να ευστοχεί σε 5 τρίποντα στην τελευταία περίοδο και να πλησιάζει στο σκορ, με την ομάδα της Λίμνης να επικρατεί τελικά με +3 πόντους.

Διαιτητές: Τσάλας-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-21, 19-37, 38-52, 59-62.

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ (Ρουμελιώτης Θ.): Χριστόπουλος 3 (1), Κακογιάννης, Σούρας, Μαυροζούμης Κ. 25 (3), Κουβάρας 12 (2), Μαυροζούμης Ευαγγ., Χράπαλος 3 (1), Τσαλλάϊ, Φακίτσας, Πρένγκα 10 (2), Χαντζής 6, Μαυρίδης.

Α.Ε. ΛΙΜΝΗΣ (Φώτου-Αγγελόπουλος): Αγγελόπουλος 2, Φώτου, Τσούρτης 7, Ιωάννου 10, Θαλασσινός 22 (2), Γερογιώργης, Βασιλείου, Καπελαρής 6, Παπανικολάου 15, Εμμανουηλίδης, Ζησιμάκης, Μπλέτσος.