Α ΕΣΚΑΣΕ

Ηλίας Χαντζής: ”Λάθη στην άμυνα και αστοχία στις βολές”

Ο κόουτς του Πρωτέα Σχηματαρίου Ηλίας Χαντζής χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη του Απόλλωνα Λιβαδειάς, ενώ για την ομάδα του σημείωσε πως η καλή εμφάνιση για 17′ χάλασε στη συνέχεια εξαιτίας της κακής αμυντικής συμπεριφοράς αλλά της αστοχίας από τη γραμμή των ελευθέρων βολών.

Αναλυτικά όσα είπε ο κόουτς του Πρωτέα:
Με αφορμή τον πρώτο αγώνα της νέας χρονιάς να ευχηθώ σε όλο τον κόσμο να έχει υγεία αγάπη και δημιουργία. Στο χθεσινό αγώνα για 17′ ήμασταν ανέλπιστα θα έλεγα καλοί βάση των προπονήσεων που είχαμε μέσα στις γιορτές. Έχοντας καλή μεταφορά της μπάλας στην επίθεση και συγκέντρωση στην άμυνα, προηγήθηκαμε με 28-35. Εκεί ένα επιμέρους 13-0 των γηπεδούχων μέχρι την λήξη του ημιχρόνου από τα δικά μας λάθη κυρίως ήταν καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα. Στο τρίτο δεκάλεπτο συνεχίστηκε η κακή αμυντική μας συμπεριφορά καθώς και η αστοχία μας στις βολές δεν μας επέτρεψαν να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο. Η νίκη του Απόλλωνα είναι δίκαιη και εύχομαι να πραγματοποιήσουν τους στόχους τους καθώς να δώσω συγχαρητήρια και στον coach Νίκο Παπούλια για την δουλειά που κάνει”.