FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (14η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού 9-11 (5′), 18-17 (9′), 20-19 (10′), 22-19 (11′), 26-25 (15′), 29-31 (19′), 31-31 (20′), 39-34 (25′), 45-38 (29′), 45-39 (30′), 49-42 (32′), 49-45 (35′), 60-56 (38′), 63-58 (39′), 63-62 (39′:21”), 63-62 (39′:27”), 64-62 (39′:52” 1/2 βολές Χαρατσής), 64-65 (τρίποντο Κικίδης 39′:58”), 64-65 (ΤΕΛΙΚΟ)

Κάδμος-Μάκαρος 11-5 (5′), 16-7 (7′), 17-9 (10′), 23-14 (17′), 27-15 (20′), 30-17 (22′), 36-17 (25′), 42-22 (30′), 54-28 (36′), 56-33 (39′), 56-38 (ΤΕΛΙΚΟ)

Προοδευτική Λαρ.-Μαλεσίνα 9-7 (5′), 17-14 (10′), 30-22 (16′), 35-32 (20′), 41-49 (27′), 45-57 (30′), 57-70 (38′), 64-73 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. Ιτέας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 6-9 (5′), 15-15 (10′), 17-20 (15′), 24-30 (20′), 37-32 (25′), 47-43 (30′), 51-52 (35′), 52-54 (37′), 54-54 (38′:30”), 56-54 (39′), 57-55 (39′:35”), 61-55 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρωτέας Σχημ.-Τελεθριακός 8-6 (5′), 17-21 (10′), 22-22 (12′), 33-25 (16′), 37-27 (20′), 41-35 (24′), 46-46 (28′), 46-49 (30′), 49-55 (35′), 55-57 (36′:20”), 59-59 (38′:40”), 60-59 (39′:20”), 60-59 (39′:47”), 61-59 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αναγ. Λαμίας-Απόλλων Λιβαδειάς 3-4 (2′), 6-10 (4′), 13-13 (6′), 19-20 (9′), 24-21 (10′), 30-26 (12′), 39-35 (16′), 44-38 (19′), 44-38 (20′), 49-43 (24΄), 49-47 (25′), 49-51 (26′), 54-51 (28΄), 61-55 (30′), 67-55 (32′), 76-62 (35′), 83-69 (38′), 86-74 (39′), 89-78 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 14ης αγωνιστικής!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση από τις 6 αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 14ης αγωνιστικής:

18:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-ΓΑΣ Βασιλικού (Χουγιάζος-Καλαπόδης)

17:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Καραμπιτσάκος-Πατάγιας)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-Μάκαρος (Χαϊνά-Τσάλας)

15:00 Κλειστό Λαμίας Αναγ. Λαμίας-Απόλλων Λιβαδειάς (Κοτσιμπός-Πετώνης)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου Προοδευτική Λαρ.-Μαλεσίνα (Ντάνος-Ζάχος)

14:30 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχημ.-Τελεθριακός (Κάλφα-Γερονικολός)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 13 23 10-3 910-776
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 13 22 9-4 889-846
3 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 13 22 9-4 880-866
4 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13 20 8-5 903-861
5 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 13 20 7-6 985-931
6 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 13 20 7-6 866-873
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 13 20 7-6 905-900
8 ΚΑΔΜΟΣ 13 19 6-7 829-865
9 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 13 18 5-8 962-948
10 ΜΑΚΑΡΟΣ 13 18 5-8 813-871
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 13 16 3-10 805-890
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 13 15 2-11 779-899

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Retro Basket: Η ΑΓΕΧ του 1990-91 στο ιστορικό ΚΕΤΕ!

pannikolaou

Οι παίδες της Παναγίτσας την 4η θέση στην Ελλάδα το 2014!

pannikolaou

Σαν σήμερα… 6 Απριλίου

pannikolaou