FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (15η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΣΤ. ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 11-9 (5′), 17-13 (9′ 30″), 35-21 (19′), 41-29 (20′), 44-31 (22′), 55-37 (25′), 60-48 (29′), 67-55 (35′), 78-64 (39′), 79-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΚΑΔΜΟΣ 5-5 (2′), 11-8 (6′), 11-13 (6′), 13-18 (8′), 15-20 (10′), 22-20 (12′), 25-26 (17′), 34-31 (20′), 54-56 (30′), 56-61 (34′), 62-65 (38′), 64-66 (39′), 64-69 (39”46′), 64-69 (39′:55′), 68-72 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ. 4-0 (1′), 4-2 (2′), 6-2 (2:30”), 8-5 (4′), 10-7 (5′), 10-10 (6′), 10-12 (7′), 13-12 (7′), 15-15 (8′), 17-15 (8′), 20-15 (8′:30”), 22-15 (9′), 22-17 (9′:30”), 24-17 (10′), 24-19 (11′:30”), 28-19 (12′), 29-21 (14′), 29-24 (15′), 31-24 (15′:30”), 32-26 (17′), 32-28 (18′), 33-28 (19′), 35-30 (20′), 35-34 (21′), 41-36 (23′), 47-41 (25′), 50-44 (27′), 58-51 (30′), 60-51 (31′), 60-56 (33′),63-58 (34′), 65-58 (35′), 68-58 (37′), 70-62 (38′), 70-66 (39′), 72-66 (39′ 10″), 72-66 (39′ 30″), 76-69 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 10-9 (5′), 17-17 (10′), 29-22 (14′), 41-35 (20′), 63-56 (30′), 76-67 (36′), 86-70 (38′:18”), 88-76 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 8-5 (4′), 12-10 (10′), 22-21(15′), 30-29 (19′), 31-31 (20′), 36-35 (23′), 38-39 (26′), 40-45 (29′ 50″), 45-52 (32′), 51-65 (37΄), 53-69 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 11-3 (3′), 20-12 (9′), 20-14 (10′), 24-24 (15′), 30-29 (18′) 32-33 (20′), 42-37 (26′), 42-40 (28′), 42-42 (30′), 50-50 (37′), 52-53 (38′ 30″), 55-55 (39′:40”), 58-55 (39′:47”), 58-57 (39′:55”), 59-57 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 15ης αγωνιστικής!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση από τις 6 αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 15ης αγωνιστικής:

13:30 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-Μαλεσίνα (Χαϊνά-Βαρσαμάς)

16:00 Κλειστό Λιβαδειάς Απόλλων Λιβαδειάς-Προοδευτική Λαρ. (Κοτσιμπός-Πετώνης)

17:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Γ.Σ. Ιτέας (Χουγιάζος-Θωμά)

17:00 Κλειστό Άμφισσας Μάκαρος-Αναγ. Λαμίας (Καραμπιτσάκος-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχημ.-Αστ. Αλιβερίου (Τσάλας-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Κάδμος (Ντάνος-Κάλφα)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 14 25 11-3 999-854
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 14 24 10-4 950-905
3 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 14 24 10-4 941-921
4 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 14 22 8-6 931-937
5 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 14 21 8-6 958-922
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 14 21 7-7 1044-992
7 ΚΑΔΜΟΣ 14 21 7-7 885-903
8 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 14 21 7-7 989-989
9 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 14 20 6-8 1035-1012
10 ΜΑΚΑΡΟΣ 14 19 5-9 851-927
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 14 17 3-11 869-955
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 14 16 2-12 843-972

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Σαν σήμερα… 29 Μαρτίου

pannikolaou

Baby face challenge by Stereabasket! (μέρος 7ον)

pannikolaou

Προσφορά υγειονομικού υλικού από την ΑΕΕΠ Χαλκίδας!

pannikolaou