FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (16η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ 

ΚΑΔΜΟΣ-ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 2-3 (2′), 2-8 (4′), 12-10 (7′), 14-21 (10′), 18-25 (12′), 25-25 (14′), 29-30 (20′), 34-33 (23′), 44-35 (26′), 53-46 (30′), 55-49 (32′), 57-54 (35′), 57-57 (36′), 62-57 (38′), 62-64 (39′:03” τρίποντο Κώνστας), 64-64 (39′:30”), 64-64 (παράταση), 67-64 (42′:30” καλάθι & φάουλ Αναστασίου), 69-68 (43′), 71-70 (44′:51′), 73-70 (44′:54”), 74-71 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 15-6 (5′), 20-9 (10′), 26-21 (15′), 36-26 (20′), 43-30 (25′), 54-46 (30′), 59-56 (35′), 62-57 (37′), 66-62 (38′:46”), 66-66 (παράταση), 78-75 (44′:34”), 78-77 (44′:47”), 83-77 (ΤΕΛΙΚΟ)

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 9-3 (5′), 14-5 (8′), 21-5 (10′), 33-13 (15′), 40-15 (18′), 50-16 (20′), 58-24 (25′), 58-31 (28′), 59-33 (30), 61-38 (35′), 65-43 (38′), 66-50 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡ.-ΜΑΚΑΡΟΣ 12-9 (5′), 21-17 (10′), 34-28 (18′), 36-33 (20′), 47-35 (26′), 56-40 (28′), 58-43 (30′), 63-46 (32′), 79-63 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 13-15 (5′), 20-17 (8′), 22-19 (10′), 28-21 (12′), 31-21 (14′), 37-26 (17′), 39-28 (20′), 44-29 (22′), 44-32 (25′), 52-36 (27′), 55-41 (30′), 60-43 (32′), 62-45 (35′), 66-47 (37′), 68-49 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 16-17 (10′), 16-19 (13′), 23-20 (15′), 26-24 (17′), 29-29 (20′), 35-38 (25′), 44-43 (28′), 47-50 (30′), 54-54 (34′), 61-57 (36′), 66-59 (37′:49”), 68-59 (38′:46”), 70-65 (39′:01”), 74-68 (39΄:48”), 76-68 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 16ης αγωνιστικής!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση από τις 6 αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 16ης αγωνιστικής:

14:30 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Τελεθριακός (Χουγιάζος-Αρτσίτας)

16:00 Κλειστό Λαμίας Αναγέννηση Λαμίας-ΑΕΕΠ Χαλκίδας (Κοτσιμπός-Σταμάτης Χρ.)

18:00 Κλειστό Ιτέας Γ.Σ. Ιτέας-Πρωτέας Σχηματαρίου (Καραμπιτσάκος-Τσάλας)

18:00 Κλειστό Θήβας Κάδμος-ΓΑΣ Βασιλικού (Χαϊνά-Γερονικολός)

18:00 Κλειστό Μαρτίνου Προοδευτική Λαρ.-Μάκαρος (Τσάτσης-Κοτσώνης-ΕΣΚΑ)

18:00 Κλειστό Μαλεσίνας Μαλεσίνα-Απόλλων Λιβαδειάς (Ντάνος-Κάλφα)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 15 27 12-3 1068-907
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 15 26 11-4 1029-973
3 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 15 25 10-5 998-980
4 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 15 24 9-6 990-994
5 ΚΑΔΜΟΣ 15 23 8-7 957-966
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 15 23 8-7 1054-1058
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 15 23 8-7 1132-1068
8 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 15 22 8-7 1026-994
9 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 15 21 6-9 1111-1100
10 ΜΑΚΑΡΟΣ 15 20 5-10 904-996
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 15 18 3-12 937-1034
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 15 17 2-13 912-1048

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό. 

Σχετικά άρθρα

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Απόλλων Χαλκίδας-Γ.Σ. Ιτέας (photo album)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Βαθμολογία & σκόρερς (5η αγωνιστική)

pannikolaou

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Αστέρας Αλιβερίου-Κονίστρες 68-59

pannikolaou