Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Μαχητής στα δύσκολα! (Μαχητές-Έσπερος Λ. 5 μ.μ.)

Το ξεκίνημα του β’ γύρου ήταν ιδανικό για τον Έσπερο Λαμίας, που νίκησε το Στρατώνι καλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας του στον πρώτο γύρο για παν ενδεχόμενο, όμως ο δρόμος για την παραμονή είναι μακρύς με τα πάντα να παραμένουν ανοιχτά.

Η ομάδα του Σοφογιάννη ταξιδεύει για μια ακόμα φορά φέτος στη Β. Ελλάδας για να αντιμετωπίσει τους Μαχητές, την ομάδα που απέναντι της πέτυχε φέτος την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα!

Το έργο του Έσπερου είναι δύσκολο, απέναντι σε μια ομάδα που γιγαντώνεται στην έδρα της, που παίρνει μεγάλη βοήθεια από τον κόσμο της και που το ρεκόρ 8-8 που έχει φέτος λέει πολλά.

Το έργο του Έσπερου θα γίνει ακόμα δυσκολότερο, από τη στιγμή που θα απουσιάσει και ο τραυματίας Μούτσα κάτι που σημαίνει πως θα περιοριστεί ακόμα περισσότερο το rotation όμως ο Έσπερος είναι μαθημένος στα δύσκολα και αν μη τι άλλο αναμένουμε σήμερα το απόγευμα να είναι…Μαχητής!

Στο πρώτο γύρο:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΜΑΧΗΤΕΣ 75-74

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 5, Μούτσα 8 (1), Στογιάνοβιτς 13 (1), Ρουμελιώτης 19 (4), Παπανικολάου, Τσιμίδης 21 (1), Δαχρετζής 6, Μαντζούκας 3.

ΜΑΧΗΤΕΣ (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 4, Χατζηκυριακίδης 22 (2), Γεωργίου, Κουντουρατζόγλου 14 (1), Μαυρίδης 8, Ζιάκας 2, Κλωνάρας 8 (1), Σικαλίδης 9, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 5 (1).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής, που ξεκίνησε χθες με τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας στο ντέρμπι κορυφής του ομίλου!

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Κομοτηνή Παπαπέτρου Π.-Ξέρας-Καρακώστας (Σαμάλης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα Ευφραιμίδης-Ντόγκας-Χρυσάφης (Παπαδόπουλος Ν.)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-Έσπερος Λαμίας Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου (Παραλικίδης)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Γέφυρα Καλογερόπουος Ε.-Παζώλης-Μπούγλος Π. (Ιωαννίδου)

Αγ. Παύλου 15.30 Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου-Πρωτέας Γρεβενών Σιταρίδης-Πράττος-Σελεβός (Θωμόπουλος)

Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-ΧΑΝΘ Παφίλης-Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου (Μανιός)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Φάρσαλα Δημάδης-Ντούρας-Μπακάλης (Τσιοπάνος Ι.)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (2ος ΟΜΙΛΟΣ)
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν. Η. Υ.-Κ.
1. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 30 16 14 2 1196-1003
2. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 29 16 13 3 1195-1063
3. ΚΑΒΑΛΑ 28 16 12 4 1175-1042
4. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 27 16 11 5 1179-1083
5. ΦΑΡΣΑΛΑ 26 16 10 6 1186-1142
6. ΕΥΚΑΡΠΙΑ 25 16 9 7 1174-1160
7. ΓΕΦΥΡΑ 25 16 9 7 1212-1072
8. ΜΑΧΗΤΕΣ 24 16 8 8 1102-1078
9. ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΕΝΩΝ 23 16 7 9 1169-1197
10. ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 22 16 6 10 1086-1103
11. ΚΟΜΟΤΗΝΗ 22 16 6 10 1141-1184
12. ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 22 16 6 10 1148-1183
13. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 22 16 6 10 1187-1277
14. ΧΑΝΘ 21 16 5 11 1119-1142
15. ΣΤΡΑΤΩΝΙ 21 16 5 11 1104-1211
16. ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 16 16 1 15 888-1321

*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς. 

Σχετικά άρθρα

Εβδομάδα εξελίξεων στα πρωταθλήματα ΕΟΚ και ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Σαν σήμερα το διπλό του Έσπερου στην Κρήτη και η άνοδος στη Β’ Εθνική! (video)

pannikolaou

Συλλυπητήρια Έσπερου Λαμίας για τον θάνατο του Δημ. Γκίμα

pannikolaou