B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (10η αγωνιστική)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας (β’ όμιλος) με τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής και με ένα ακόμα ντέρμπι κορυφής, αυτή τη φορά στην Αλίαρτο, με την τοπική ομάδα να κερδίζει με το εντυπωσιακό 92-50 τον Οπούντιο Μαρτίνου!

Ο Άρης Αμφίκλειας πέρασε από το Δίστομο νικώντας τον Μεδεώνα με 61-79 και είναι πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας!

Το Μαυρομάτι νίκησε με 69-67 τα Φάλαρα και έμεινε ζωντανό στο κυνήγι της παραμονής, όπως και ο Μώλος που νίκησε εύκολα τον Κύνο με 72-47.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αλίαρτος-Οπούντιος Μαρτίνου 92-50

Μώλος-Κύνος 72-47

Μαυρομάτι-Φάλαρα 69-67

Μεδεών-Άρης Αμφίκλειας 61-79

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11η αγων. 22-23/2)

Οπούντιος-Μώλος

Κύνος-Μαυρομάτι

Άρης Αμφίκλειας-Φάλαρα

Μεδεών-Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 10 19 9-1 750-587
2 ΑΛΙΑΡΤΟΣ 10 18 8-2 722-536
3 ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ 10 18 8-2 713-632
4 ΚΥΝΟΣ 10 14 4-6 643-676
5 ΦΑΛΑΡΑ 10 13 3-7 533-601
6 ΜΕΔΕΩΝ 10 13 3-7 539-662
7 ΜΩΛΟΣ 10 13 3-7 544-576
8 ΜΑΥΡΟΜΑΤΙ 10 12 2-8 574-748

ΣΚΟΡΕΡΣ

        1. Καστάνας (Κύνος) 204
        2. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 183
        3. Τσαρούχας (Κύνος) 172
        4. Μάρκος (Οπούντιος) 168
        5. Σιαμανδούρας (Μαυρομάτι) 157
        6. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 157
        7. Θεοδώρου (Οπούντιος) 152
        8. Σταυρίδης (Μεδεών) 147
        9. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 142
        10. Λούβαρης (Φάλαρα) 131
        11. Βέλλιος (Οπούντιος) 115
        12. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 100
        13. Ζανιάς Ευθ. (Άρης Αμφίκλειας) 95
        14. Φαρφάλας (Κύνος) 94
        15. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 93

    ΤΡΙΠΟΝΤΑ

        1. Σταυρίδης (Μεδεών) 29
        2. Βέλλιος (Οπούντιος) 25
        3. Σταγκίδης (Αλίαρτος) 24
        4. Καστάνας (Κύνος) 21
        5. Μιχέλης (Άρης Αμφίκλειας) 18
        6. Σιότροπος (Οπούντιος) 18
        7. Φαρφάλας (Κύνος) 15
        8. Ζανιάς Ευθ. (Άρης Αμφίκλειας) 14
        9. Μώρος (Άρης Αμφίκλειας) 13
        10. Λούβαρης (Φάλαρα) 13
        11. Μάρκος (Οπούντιος) 12
        12. Βλαχογιάννης (Αλίαρτος) 11
        13. Κακοσαίος (Αλίαρτος) 10
        14. Καλοβελώνης (Μώλος) 10
        15. Σακελλαρόπουλος (Μώλος) 9

 

 

Σχετικά άρθρα

Πρεμιέρα για τον ΓΑΣ Ν. Αρτάκης! (pics)

pannikolaou

Παράταση έως τις 10 Ιουνίου για αιτήσεις στη σχολή προπονητών

pannikolaou

Ο Γιώργος Βασιλείου η πρώτη μεταγραφή της ΑΓΕ Χαλκίδας!

pannikolaou