FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (1-3/2)

Με αγώνες και στους δύο ομίλους για την 4η αγωνιστική συνεχίστηκε το τριήμερο 1-3 Φεβρουαρίου η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες αναβ.

Αίας Αλιβερίου-Αλίαρτος 51-68

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 52-62

Ρεπό: Κάδμος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-8-9/2)

Κονίστρες-Αίας Αλιβερίου

Αλίαρτος-Κάδμος

ΧΒΑ-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 3 6 3-0 200-136
2 Αλίαρτος 4 6 2-2 231-241
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 6 2-2 236-235
4 Πρωτέας Σχημ. 3 5 2-1 146-143
5 Κάδμος 3 5 2-1 197-146
6 Αίας Αλιβερίου 3 3 0-3 137-205
7 Κονίστρες 2 2 0-2 87-126

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 81
  2. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 62
  3. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 59
  4. Βογιατζής (ΧΒΑ) 51
  5. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 51
  6. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 50
  7. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 48
  8. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 46
  9. Θανάσαινας (Κάδμος) 44
  10. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 43
  11. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 41
  12. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  13. Κόλα (Αλίαρτος) 37
  14. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 36
  15. Σπύρου (ΧΒΑ) 28
  16. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 27
  17. Φίλης (Κάδμος) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 7
  2. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  3. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 5
  4. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 4
  5. Τάσσιος (Κονίστρες) 4
  6. Βογιατζής (ΧΒΑ) 4
  7. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 4
  8. Σπύρου (ΧΒΑ) 4
  9. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 4
  10. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 4
  11. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  12. Κόλα (Αλίαρτος) 3
  13. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  14. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 3
  15. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  16. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  17. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  18. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2
  19. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 2
  20. Γκογκορώσης (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Άρης Αμφίκλειας-Άτλας 51-68

Σύλλας-Λοκρός 69-55

Έσπερος Λαμίας-Μάκαρος 82-63

Ρεπό: Α.Ε. Λίμνης

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-8-9/2)

Μάκαρος-Άρης Αμφίκλειας

Άτλας-Α.Ε. Λίμνης

Λοκρός-Έσπερος Λαμίας

Ρεπό: Σύλλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 4 8 4-0 254-150
2 Σύλλας 4 7 3-1 260-239
3 Μάκαρος 3 5 2-1 197-177
4 Άτλας 3 4 1-2 191-199
5 Άρης Αμφίκλ. 3 4 1-2 189-221
6 Α.Ε. Λίμνης 3 2 0-3 121-192
7 Λοκρός 2 2 0-2 110-145

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει ένα μηδενισμό. 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 93
  2. Πρένγκα (Σύλλας) 90
  3. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 72
  4. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 71
  5. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  6. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 64
  7. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 64
  8. Ανδρέου Π. (Άτλας) 52
  9. Ξαγάρας (Μάκαρος) 41
  10. Παπαδήμας (Μάκαρος) 39
  11. Σεργιανάϊ (Άτλας) 38
  12. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 34
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 34
  14. Κάππας (Άτλας) 30
  15. Καραστάθης (Λοκρός) 29
  16. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 27
  17. Ζότο (Λοκρός) 26
  18. Δρίβας (Μάκαρος) 25

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαυροζούμης (Σύλλας) 12
  2. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 11
  3. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 11
  4. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 8
  5. Πρένγκα (Σύλλας) 8
  6. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  7. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  8. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 5
  9. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  10. Χριστόπουλος (Σύλλας) 4
  11. Καραλής (Λοκρός) 4
  12. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  13. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  14. Κάππας (Άτλας) 3
  15. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  16. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 3
  17. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 3
  18. Σεριανάϊ (Άτλας) 3
  19. Ζότο (Λοκρός) 3

Σχετικά άρθρα

Retro Basket: Ο ΑΚΟΛ στην τελική εξάδα εφήβων το 1988-89!

pannikolaou

Retro Basket: Το παιδικό της ΑΓΕΧ στην τελική εξάδα το 2012-13!

pannikolaou

Τελικός εφήβων 2015: Έσπερος Λαμίας-Παναγίτσα 78-77 (video)

pannikolaou