FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (15-16/2)

Με αγώνες για το β’ όμιλο (5η αγωνιστική) συνεχίστηκε το διήμερο 15-16 Φεβρουαρίου η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Κονίστρες-Αίας Αλιβερίου 62-68

Αλίαρτος-Κάδμος (19/2)

ΧΒΑ-Πρωτέας Σχηματαρίου 73-54

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 22-23/2)

Κάδμος-Κονίστρες

Αίας Αλιβερίου-ΧΒΑ

Πρωτέας Σχημ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ρεπό: Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 4 8 4-0 273-190
2 Αλίαρτος 4 6 2-2 231-241
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 6 2-2 236-235
4 Πρωτέας Σχημ. 4 6 2-2 200-216
5 Κάδμος 3 5 2-1 197-146
6 Αίας Αλιβερίου 4 5 1-3 205-267
7 Κονίστρες 3 3 0-3 149-194

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 81
  2. Βογιατζής (ΧΒΑ) 68
  3. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 68
  4. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 62
  5. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 62
  6. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 59
  7. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 51
  8. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 51
  9. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 50
  10. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 49
  11. Θανάσαινας (Κάδμος) 44
  12. Σπύρου (ΧΒΑ) 43
  13. Ψαριανός (Κονίστρες) 41
  14. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  15. Καδίτης (Αίας Αλιβερίου) 38
  16. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 37
  17. Κόλα (Αλίαρτος) 37
  18. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 36
  19. Τάσιος (Κονίστρες) 34
  20. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 34
  21. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 27
  22. Φίλης (Κάδμος) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 7
  2. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  3. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 5
  4. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 5
  5. Τάσιος (Κονίστρες) 5
  6. Βογιατζής (ΧΒΑ) 5
  7. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 5
  8. Σπύρου (ΧΒΑ) 5
  9. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 5
  10. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 5
  11. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 5
  12. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 4
  13. Ψαριανός (Κονίστρες) 3
  14. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  15. Κόλα (Αλίαρτος) 3
  16. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  17. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 3
  18. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  19. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  20. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  21. Γκογκορώσης (ΧΒΑ) 2
  22. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Άτλας-Λοκρός 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 22-23/2)

Α.Ε. Λίμνης-Μάκαρος

Άρης Αμφίκλειας-Λοκρός

Έσπερος Λαμίας-Σύλλας

Ρεπό: Άτλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 5 10 5-0 331-199
2 Άτλας 5 8 3-2 231-199
3 Μάκαρος 4 7 3-1 271-217
4 Σύλλας 4 7 3-1 260-239
5 Άρης Αμφίκλ. 4 5 1-3 229-295
6 Λοκρός 4 3 0-4 159-242
7 Α.Ε. Λίμνης 4 2 0-4 121-212

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει δύο μηδενισμούς. Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 95
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 93
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 90
  4. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 80
  5. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 79
  6. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 77
  7. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  8. Ξαγάρας (Μάκαρος) 57
  9. Καραστάθης (Λοκρός) 54
  10. Ανδρέου Π. (Άτλας) 52
  11. Παπαδήμας (Μάκαρος) 50
  12. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 48
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 46
  14. Καρανάσος (Μάκαρος) 41
  15. Σεργιανάϊ (Άτλας) 38
  16. Δρίβας (Μάκαρος) 36
  17. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 35
  18. Ζότο (Λοκρός) 32

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 15
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 12
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 12
  4. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 11
  5. Πρένγκα (Σύλλας) 8
  6. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  7. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 7
  8. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  9. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 5
  10. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 5
  11. Καραλής (Λοκρός) 5
  12. Καραστάθης (Λοκρός) 4
  13. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  14. Χριστόπουλος (Σύλλας) 4
  15. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  16. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  17. Κάππας (Άτλας) 3
  18. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  19. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 3
  20. Σεριανάϊ (Άτλας) 3
  21. Ζότο (Λοκρός) 3
  22. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3

Σχετικά άρθρα

Οι αγώνες στα πρωταθλήματα της ΕΣΚΑΣΕ (31/10-1/11)

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκη-θρίαμβος! (Ολυμπιακός Βόλου-Αναγ. Λαμίας 55-58)

pannikolaou

Πρωτάθλημα Εφήβων: Βαθμολογίες & σκόρερς (4η αγωνιστική 28/10)

pannikolaou