ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (19 Φεβρουαρίου)

Με τον εξ αναβολής αγώνα Αλίαρτος-Κάδμος για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος εφήβων συνεχίστηκε η β’ φάση της κατηγορίας.

Αναλυτικά, όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι σήμερα οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Αλίαρτος-Κάδμος 45-51

Κονίστρες-Αίας Αλιβερίου 62-68

ΧΒΑ-Πρωτέας Σχηματαρίου 73-54

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 22-23/2)

Κάδμος-Κονίστρες

Αίας Αλιβερίου-ΧΒΑ

Πρωτέας Σχημ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας

Ρεπό: Αλίαρτος

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 4 8 4-0 273-190
2 Κάδμος 4 7 3-1 248-191
3 Αλίαρτος 5 7 2-3 276-292
4 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 6 2-2 236-235
5 Πρωτέας Σχημ. 4 6 2-2 200-216
6 Αίας Αλιβερίου 4 5 1-3 205-267
7 Κονίστρες 3 3 0-3 149-194

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 81
  2. Βογιατζής (ΧΒΑ) 68
  3. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 68
  4. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 68
  5. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 62
  6. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 62
  7. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 58
  8. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 58
  9. Κόλα (Αλίαρτος) 56
  10. Θανάσαινας (Κάδμος) 54
  11. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 51
  12. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 49
  13. Σπύρου (ΧΒΑ) 43
  14. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 42
  15. Ψαριανός (Κονίστρες) 41
  16. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  17. Καδίτης (Αίας Αλιβερίου) 38
  18. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 38
  19. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 37
  20. Τάσιος (Κονίστρες) 34
  21. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 34
  22. Φίλης (Κάδμος) 30

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 8
  2. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 6
  3. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  4. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 5
  5. Τάσιος (Κονίστρες) 5
  6. Βογιατζής (ΧΒΑ) 5
  7. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 5
  8. Σπύρου (ΧΒΑ) 5
  9. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 5
  10. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 5
  11. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 5
  12. Κόλα (Αλίαρτος) 5
  13. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 4
  14. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 4
  15. Ψαριανός (Κονίστρες) 3
  16. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  17. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  18. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  19. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  20. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  21. Γκογκορώσης (ΧΒΑ) 2
  22. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 2
  23. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Άτλας-Λοκρός 20-0 α.α.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 22-23/2)

Α.Ε. Λίμνης-Μάκαρος

Άρης Αμφίκλειας-Λοκρός

Έσπερος Λαμίας-Σύλλας

Ρεπό: Άτλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 5 10 5-0 331-199
2 Άτλας 5 8 3-2 231-199
3 Μάκαρος 4 7 3-1 271-217
4 Σύλλας 4 7 3-1 260-239
5 Άρης Αμφίκλ. 4 5 1-3 229-295
6 Λοκρός 4 3 0-4 159-242
7 Α.Ε. Λίμνης 4 2 0-4 121-212

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει δύο μηδενισμούς. Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 95
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 93
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 90
  4. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 80
  5. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 79
  6. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 77
  7. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  8. Ξαγάρας (Μάκαρος) 57
  9. Καραστάθης (Λοκρός) 54
  10. Ανδρέου Π. (Άτλας) 52
  11. Παπαδήμας (Μάκαρος) 50
  12. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 48
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 46
  14. Καρανάσος (Μάκαρος) 41
  15. Σεργιανάϊ (Άτλας) 38
  16. Δρίβας (Μάκαρος) 36
  17. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 35
  18. Ζότο (Λοκρός) 32

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 15
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 12
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 12
  4. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 11
  5. Πρένγκα (Σύλλας) 8
  6. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  7. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 7
  8. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  9. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 5
  10. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 5
  11. Καραλής (Λοκρός) 5
  12. Καραστάθης (Λοκρός) 4
  13. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  14. Χριστόπουλος (Σύλλας) 4
  15. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  16. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  17. Κάππας (Άτλας) 3
  18. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  19. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 3
  20. Σεριανάϊ (Άτλας) 3
  21. Ζότο (Λοκρός) 3
  22. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3

Σχετικά άρθρα

Baby face challenge by Stereabasket! (μέρος 3ον)

pannikolaou

Έρχεται το…baby face challenge από το Stereabasket!

pannikolaou

Επίσημο! Αναστολή μέχρι νεωτέρας όλων των αγώνων της ΕΣΚΑΣΕ!

pannikolaou