FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (22-23 Φεβρουαρίου)

Με αγώνες και για τους δύο ομίλους συνεχίστηκε το πρωτάθλημα εφήβων (β’ φάση) το διήμερο 22-23 Φεβρουαρίου, με τις δύο πρώτες ομάδες από τον κάθε όμιλο να διεκδικούν την πρόκριση για την ημιτελική φάση της κατηγορίας.

Αναλυτικά, όπως έχουν διαμορφωθεί μέχρι σήμερα οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)

Κάδμος-Κονίστρες 78-49

Αίας Αλιβερίου-ΧΒΑ 34-78

Πρωτέας Σχημ.-ΑΕΕΠ Χαλκίδας 47-59

Ρεπό: Αλίαρτος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 28/2-8/3)

ΧΒΑ-Κάδμος

Κονίστρες-Αλίαρτος

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Αίας Αλιβερίου

Ρεπό: Πρωτέας Σχηματαρίου

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 5 10 5-0 351-224
2 Κάδμος 5 9 4-1 326-240
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 5 8 3-2 295-282
4 Πρωτέας Σχημ. 5 7 2-3 247-275
5 Αλίαρτος 5 7 2-3 276-292
6 Αίας Αλιβερίου 5 6 1-4 239-345
7 Κονίστρες 4 4 0-4 198-272

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 106
  2. Βογιατζής (ΧΒΑ) 79
  3. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 78
  4. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 76
  5. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 70
  6. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 68
  7. Θανάσαινας (Κάδμος) 65
  8. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 64
  9. Ψαριανός (Κονίστρες) 63
  10. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 58
  11. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 58
  12. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 58
  13. Κόλα (Αλίαρτος) 56
  14. Σπύρου (ΧΒΑ) 55
  15. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 49
  16. Καδδίτης (Αίας Αλιβερίου) 47
  17. Τάσιος (Κονίστρες) 46
  18. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 44
  19. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 43
  20. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 42
  21. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 41
  22. Λουλακάς (ΧΒΑ) 38
  23. Φίλης (Κάδμος) 37
  24. Χασάπης (Κάδμος) 36

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 9
  2. Σπύρου (ΧΒΑ) 7
  3. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 6
  4. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 6
  5. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 6
  6. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 6
  7. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 5
  8. Τάσιος (Κονίστρες) 5
  9. Βογιατζής (ΧΒΑ) 5
  10. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 5
  11. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 5
  12. Κόλα (Αλίαρτος) 5
  13. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 4
  14. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 4
  15. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 4
  16. Ψαριανός (Κονίστρες) 4
  17. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 4
  18. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  19. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 3
  20. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  21. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 3
  22. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 3
  23. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  24. Γκογκορώσης (ΧΒΑ) 2
  25. Γυφτονικολός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  26. Δημόπουλος (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)

Α.Ε. Λίμνης-Μάκαρος 0-20 α.α.

Άρης Αμφίκλειας-Λοκρός 61-73

Έσπερος Λαμίας-Σύλλας 86-29

Ρεπό: Άτλας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (7η 7-8/3)

Μάκαρος-Άτλας

Λοκρός-Α.Ε. Λίμνης

Σύλλας-Άρης Αμφίκλειας

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 6 12 6-0 417-228
2 Μάκαρος 5 9 4-1 291-217
3 Σύλλας 5 8 3-2 289-325
4 Άτλας 5 8 3-2 231-199
5 Άρης Αμφίκλ. 5 6 1-4 290-368
6 Λοκρός 5 5 1-4 232-303
7 Α.Ε. Λίμνης 5 2 0-5 121-232

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει δύο μηδενισμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα. Ο Λοκρός έχει ένα μηδενισμό.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 117
  2. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 104
  3. Μαυροζούμης (Σύλλας) 99
  4. Πρένγκα (Σύλλας) 95
  5. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 91
  6. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 89
  7. Καραστάθης (Λοκρός) 79
  8. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 70
  9. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  10. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 59
  11. Ξαγάρας (Μάκαρος) 57
  12. Ανδρέου Π. (Άτλας) 52
  13. Παπαδήμας (Μάκαρος) 50
  14. Καρανάσος (Μάκαρος) 41
  15. Ζότο (Λοκρός) 40
  16. Καραλής (Λοκρός) 39
  17. Σεργιανάϊ (Άτλας) 38
  18. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λαμίας) 37
  19. Δρίβας (Μάκαρος) 36
  20. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 35

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 20
  2. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 14
  3. Μαυροζούμης (Σύλλας) 13
  4. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 12
  5. Πρένγκα (Σύλλας) 9
  6. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 9
  7. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 9
  8. Καραστάθης (Λοκρός) 8
  9. Καραλής (Λοκρός) 7
  10. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  11. Θεοφανόπουλος (Έσπερος Λαμίας) 6
  12. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  13. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 5
  14. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  15. Χριστόπουλος (Σύλλας) 4
  16. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  17. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  18. Κάππας (Άτλας) 3
  19. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  20. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 3
  21. Σεριανάϊ (Άτλας) 3
  22. Ζότο (Λοκρός) 3
  23. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3

Σχετικά άρθρα

Baby face challenge by Stereabasket! (μέρος 7ον)

pannikolaou

Baby face challenge by Stereabasket! (μέρος 6ον)

pannikolaou

Retro Basket: Όταν το 3ο Λύκειο Χαλκίδας πήρε το πρωτάθλημα το 1988!

pannikolaou