FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (8-9/2)

Με αγώνες για το β’ όμιλο (5η αγωνιστική) συνεχίστηκε το διήμερο 8-9 Φεβρουαρίου η β’ φάση του πρωταθλήματος εφήβων.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κονίστρες αναβ.

Αίας Αλιβερίου-Αλίαρτος 51-68

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΧΒΑ 52-62

Ρεπό: Κάδμος

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η 14-16/2)

Κονίστρες-Αίας Αλιβερίου

Αλίαρτος-Κάδμος

ΧΒΑ-Πρωτέας Σχηματαρίου

Ρεπό: ΑΕΕΠ Χαλκίδας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 3 6 3-0 200-136
2 Αλίαρτος 4 6 2-2 231-241
3 ΑΕΕΠ Χαλκίδας 4 6 2-2 236-235
4 Πρωτέας Σχημ. 3 5 2-1 146-143
5 Κάδμος 3 5 2-1 197-146
6 Αίας Αλιβερίου 3 3 0-3 137-205
7 Κονίστρες 2 2 0-2 87-126

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 81
  2. Γεωργουσόπουλος (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 62
  3. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 59
  4. Βογιατζής (ΧΒΑ) 51
  5. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 51
  6. Μπόγρης Λ. (Κάδμος) 50
  7. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 48
  8. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 46
  9. Θανάσαινας (Κάδμος) 44
  10. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 43
  11. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 41
  12. Σοροβός (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 39
  13. Κόλα (Αλίαρτος) 37
  14. Καρανάσος Ε. (Αλίαρτος) 36
  15. Σπύρου (ΧΒΑ) 28
  16. Ζυγομήτρος (Κάδμος) 27
  17. Φίλης (Κάδμος) 27

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Θανάσαινας (Κάδμος) 7
  2. Βαλαής (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 5
  3. Κατσιμίχας Π. (Αλίαρτος) 5
  4. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 4
  5. Τάσσιος (Κονίστρες) 4
  6. Βογιατζής (ΧΒΑ) 4
  7. Ζεμπίλης (ΧΒΑ) 4
  8. Σπύρου (ΧΒΑ) 4
  9. Πολύχρονος Γ. (Αίας Αλιβερίου) 4
  10. Μπάνος (Αίας Αλιβερίου) 4
  11. Ματζάκος (Κονίστρες) 3
  12. Κόλα (Αλίαρτος) 3
  13. Δαραμάρας (Αλίαρτος) 3
  14. Καρανασος Ε. (Αλίαρτος) 3
  15. Καναράς (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 3
  16. Μπισούκου (Πρωτέας Σχημ.) 2
  17. Σωτηρίου (ΑΕΕΠ Χαλκίδας) 2
  18. Σταθόπουλος (ΧΒΑ) 2
  19. Μαραυγάκης (Κονίστρες) 2
  20. Γκογκορώσης (ΧΒΑ) 2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Μάκαρος-Άρης Αμφίκλειας 74-40

Άτλας-Α.Ε. Λίμνης 20-0 α.α.

Λοκρός-Έσπερος Λαμίας 49-77

Ρεπό: Σύλλας

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η 22-23/2)

Α.Ε. Λίμνης-Μάκαρος

Άρης Αμφίκλειας-Λοκρός

Έσπερος Λαμίας-Σύλλας

Ρεπό: Άτλας

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Έσπερος Λαμ. 5 10 5-0 331-199
2 Μάκαρος 4 7 3-1 271-217
3 Σύλλας 4 7 3-1 260-239
4 Άτλας 4 6 2-2 211-199
5 Άρης Αμφίκλ. 4 5 1-3 229-295
6 Λοκρός 3 3 0-3 159-222
7 Α.Ε. Λίμνης 4 2 0-4 121-212

*Η Α.Ε. Λίμνης έχει δύο μηδενισμούς.

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 95
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 93
  3. Πρένγκα (Σύλλας) 90
  4. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 80
  5. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 79
  6. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 77
  7. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 64
  8. Ξαγάρας (Μάκαρος) 57
  9. Καραστάθης (Λοκρός) 54
  10. Ανδρέου Π. (Άτλας) 52
  11. Παπαδήμας (Μάκαρος) 50
  12. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 48
  13. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 46
  14. Καρανάσος (Μάκαρος) 41
  15. Σεργιανάϊ (Άτλας) 38
  16. Δρίβας (Μάκαρος) 36
  17. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 35
  18. Ζότο (Λοκρός) 32

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Μαντζούκας (Έσπερος Λαμίας) 15
  2. Μαυροζούμης (Σύλλας) 12
  3. Χαρίλας (Έσπερος Λαμίας) 12
  4. Μωράκης (Άρης Αμφίκλειας) 11
  5. Πρένγκα (Σύλλας) 8
  6. Παπανικολάου (Α.Ε. Λίμνης) 7
  7. Σεργιανάϊ (Έσπερος Λαμίας) 7
  8. Τσικνής Π. (Μάκαρος) 5
  9. Ευθυμίου (Έσπερος Λαμίας) 5
  10. Ζανιάς (Άρης Αμφίκλειας) 5
  11. Καραλής (Λοκρός) 5
  12. Καραστάθης (Λοκρός) 4
  13. Μπιλέρης (Μάκαρος) 4
  14. Χριστόπουλος (Σύλλας) 4
  15. Βασιλείου (Α.Ε.Λίμνης) 3
  16. Ζησιμάκης (Α.Ε. Λίμνης) 3
  17. Κάππας (Άτλας) 3
  18. Ανδρέου Π. (Άτλας) 3
  19. Στρωτός (Άρης Αμφίκλειας) 3
  20. Σεριανάϊ (Άτλας) 3
  21. Ζότο (Λοκρός) 3
  22. Παπαδήμας (Μάκαρος) 3

Σχετικά άρθρα

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Βαθμολογία & σκόρερς (11η αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α΄ΟΜΙΛΟΣ): Δροσιά-Γ.Σ. Αυλίδας 34-47

pannikolaou

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Δόξα Διρφ./Μεσσ.-ΑΓΕ Χαλκίδας 77-75

pannikolaou