FEATURED ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ (Β’ ΦΑΣΗ): Βαθμολογίες & σκόρερς (8-10/2)

Με αγώνες και στους δύο ομίλους συνεχίστηκε το τριήμερο 8-10 Φεβρουαρίου η β’ φάση στο πρωτάθλημα παίδων της ΕΣΚΑΣΕ.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι σκόρερς:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η)

ΧΒΑ-Α.Σ. Καρυστίας 87-57

Κάδμος-Αστέρας Αλιβερίου 54-50

Απόλλων Χαλκίδας-Πρωτέας Σχηματαρίου 58-55

Κάδμος-ΧΒΑ 73-59

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η-15-16/2)

Α.Σ. Καρυστίας-Κάδμος

Αστέρας Αλιβερίου-Απόλλων Χαλκίδας

Πρωτέας Σχηματαρίου-ΧΒΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Απόλλων Χαλ. 4 8 4-0 229-170
2 Πρωτέας Σχημ. 4 7 3-1 282-249
3 Κάδμος 4 6 2-2 221-244
4 ΧΒΑ 4 6 2-2 245-215
5 Αστ. Αλιβερίου 4 5 1-3 222-246
6 Α.Σ. Καρυστίας 4 4 0-4 235-310

ΣΚΟΡΕΡΣ 

  1. Λουλακάς (ΧΒΑ) 102
  2. Αντωνόπουλος (Πρωτέας Σχημ.) 99
  3. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 78
  4. Ρέτσας (Αστ. Αλιβερίου) 77
  5. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 74
  6. Μάρκου (Απόλλων Χαλκίδας) 64
  7. Κουκουβάος (Αστ. Αλιβερίου) 60
  8. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 59
  9. Μπότσης (Κάδμος) 58
  10. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 55
  11. Αναστασόπουλος (ΧΒΑ) 53
  12. Πορτολομαίος (Α.Σ. Καρυστίας) 47
  13. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Καρυστίας) 41
  14. Σύρμας (Πρωτέας Σχημ.) 40
  15. Μπελιάς (Πρωτέας Σχημ.) 38
  16. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλκίδας) 35
  17. Κοτρογιάννης (Απόλλων Χαλκίδας) 33
  18. Τούτουζας (Κάδμος) 33

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Καβανόζης (Α.Σ. Καρυστίας) 9
  2. Χαντζής (Πρωτέας Σχημ.) 9
  3. Κουκουβάος (Αστ. Αλιβερίου) 7
  4. Πορτολομαίος (Α.Σ.Καρυστίας) 6
  5. Λουλακάς (ΧΒΑ) 6
  6. Μπόγρης Γ. (Κάδμος) 5
  7. Τούτουζας (Κάδμος) 5
  8. Καραμάνος (Αστ. Αλιβερίου) 4
  9. Μάρκου (Απόλλων Χαλ.) 4
  10. Πολίτης (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  11. Φωτοκεχαγιάς (Α.Σ. Καρυστίας) 4
  12. Ζαχαριάδης (Απόλλων Χαλ.) 3
  13. Μπελιάς (Πρωτέας Σχημ.) 3
  14. Αποστολάτος (Απόλλων Χαλ.) 3
  15. Ευαγγελίου Γ. (Κάδμος) 3
  16. Μεθενίτης (Πρωτέας Σχημ.) 3

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)

Μάκαρος-Μπούκαλη 39-60

Έσπερος Λαμίας-Μαλεσίνα 61-73

Γ.Σ. Ιτέας-Λοκρός (15/2)

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6η-29/2)

Γ.Σ. Ιτέας-Μάκαρος

Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη

Λοκρός-Μαλεσίνα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 Μπούκαλη 4 8 4-0 226-172
2 Γ.Σ. Ιτέας 4 7 3-1 266-217
3 Μαλεσίνα 4 7 3-1 296-234
4 Έσπερος Λαμ. 5 7 2-3 284-282
5 Μάκαρος 5 6 1-4 240-315
6 Λοκρός 4 4 0-4 184-266

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρίλας (Έσπερος Λαμ.) 106
  2. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 95
  3. Δημητρός Δ. (Μαλεσίνα) 93
  4. Γεωργούσης (Μπούκαλη) 74
  5. Μούρτος (Μάκαρος) 67
  6. Μπλόντζος (Μαλεσίνα) 64
  7. Μπιλέρης (Μάκαρος) 61
  8. Ξηρός (Μάκαρος) 51
  9. Πάττας (Λοκρός) 50
  10. Κοντογεώργος (Μάκαρος) 47
  11. Πασάϊ (Μαλεσίνα) 46
  12. Σακκάς (Μπούκαλη) 43
  13. Ζότο (Λοκρός) 39
  14. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 37
  15. Μπίτζας (Έσπερος Λαμίας) 35
  16. Σουλτανόπουλος (Λοκρός) 33
  17. Λεμονής (Έσπερος Λαμίας) 32
  18. Γκιολές (Έσπερος Λαμίας) 29

 

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Χαρίλας (Έσπερος Λαμ.) 15
  2. Πάττας (Λοκρός) 9
  3. Κοντογεώργος (Μάκαρος) 9
  4. Μπιλέρης (Μάκαρος) 6
  5. Σουλτανόπουλος (Λοκρός) 5
  6. Ζότο (Λοκρός) 5
  7. Πιλάτος (Έσπερος Λαμ.) 5
  8. Μπίτζας (Έσπερος Λαμ.) 5
  9. Χαλκιάς (Γ.Σ. Ιτέας) 4
  10. Ξηρός (Μάκαρος) 4
  11. Δημητρός Δ. (Μαλεσίνα) 4
  12. Καραμίντζος (Μαλεσίνα) 4
  13. Κατσίμπρας Φ. (Γ.Σ. Ιτέας) 3
  14. Ταμπούρης (Μαλεσίνα) 3
  15. Οικονόμου (Μπούκαλη) 3

Σχετικά άρθρα

Covid-19: Δεύτερο θετικό δείγμα στον Ερμή, παραμένει κλειστό το γυμναστήριο έως 2/11!

pannikolaou

Δύο αγώνες σε εφηβικό και παιδικό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΣΕ

pannikolaou

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ: Πρεμιέρα για την Αναγέννηση Λαμίας στο Βόλο! (5 μ.μ.)

pannikolaou