ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): Έσπερος Λαμίας-Μπούκαλη 57-64

Η Μπούκαλη επικράτησε στο Χαλκιοπούλειο του Έσπερου Λαμίας με 64-57 και συνέχισε την αήττητη πορεία της στον β’ όμιλο για την β’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος, μετρώντας 6 στα 6.

Ο Έσπερος Λαμίας προηγήθηκε με 20-19 στο 10′ όμως οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 9-21 στο β’ δεκάλεπτο, κατάφεραν να πάρουν διψήφιο προβάδισμα στο ημίχρονο (29-41).

Οι παίκτες του Σοφογιάννη προσπάθησαν για την ανατροπή όμως η Μπούκαλη διατηρώντας τη διαφορά που είχε χτίσει, προηγήθηκε με 46-58 στο 30′, για να επικρατήσει με το τελικό 57-64.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Σακκάς που σημείωσε 23 (2) πόντους, ενώ για τον Έσπερο ο Χαρίλας πέτυχε 18 (2) πόντους.

Η ομάδα του Πιτσιλιώνη διατηρεί ξεκάθαρο προβάδισμα για να περάσει ακόμα και ως πρώτη στην ημιτελική φάση.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ευαγγελόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-19, 29-41, 46-58, 57-64.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης Μάνθ.): Αργύρης, Λάππας 6, Μαντανίκας, Ραρράς, Μπίτζας 14 (4), Χαρίλας 18 (2), Πιλάτος 5 (1), Λύκος, Δαραβέλιας 2, Ντεμάι 2, Λεμόνης 6, Γκιολές 4.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Λαμπρακόπουλος 13, Στεφανής, Γεωργούσης 5, Κεραμίδας, Σακκάς 23 (2), Αντωνόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Κουλαρμάνης, Καραστάθης 2, Παπαδήμας Π. 14, Κιαμούρης, Παπαδήμας Κ. 7 (1).