ΠΑΙΔΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ Β’ ΦΑΣΗ (Β’ ΟΜΙΛΟΣ): ΜΠΟΥΚΑΛΗ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 54-48

Αήττητη παρέμεινε η ομάδα της Μπούκαλη στη β’ φάση του παιδικού πρωταθλήματος καθώς επικράτησε με 54-48 του Γ.Σ. Ιτέας, αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους στην πρώτη τους ήττα.

Η ομάδα της Ιτέας προηγήθηκε με 11-14 στο 10′ με τους γηπεδούχους να βγάζουν αντίδραση και να προσπερνούν στο ημίχρονο με 3 πόντους (30-27).

Στο τέλος του γ’ δεκαλέπτου η Μπούκαλη προηγήθηκε με 43-39 για να επικρατήσει με το τελικό 54-48, όντας ανώτερη στις λεπτομέρειες του παιχνιδιού.

Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Γεωργούσης ο οποίος σημείωσε 21 πόντους, ενώ για τον Γ.Σ. Ιτέας ο Χαλκιάς πέτυχε 20 πόντους.

Διαιτητές: Ζάχος-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-14, 30-27, 43-39, 54-48.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Λαμπρακόπουλος 2, Στεφανής, Γεωργούσης 21, Οικονόμου 8 (2), Σακκάς 11, Αντωνόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Παφίλης, Κουλαρμάνης, Παπαδήμας Κ., Κιαμούρης 4, Παπαδήμας Π. 8.

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ (Μωραΐτης): Μαναίος 4, Χαλκιάς 20, Μολές Α. 5 (1), Μουσταφάι 7 (1), Κατσίμπρας Π. 5 (1), Θεοχαρόπουλος 3, Κουτρόγιαννος 2, Κανατάς Δ. 2.