Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Γ.Σ. Αυλίδας-Δόξα Διρφ./Μεσσ. 48-63

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ)
Πήρε το διπλό!
Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-ΔΟΞΑ ΔΙΡΦ./ΜΕΣΣ. 48-63

Με το διπλό έφυγε από την Αυλίδα η Δόξα Διρφύων/Μεσσαπίων επικρατώντας του τοπικού Γυμναστικού με 48-63, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν διαφορά στο σκορ από την αρχή και να φτάνουν σε μια ακόμα νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Δόξα προηγήθηκε με 13-23 στην α’ περίοδο, διατήρησε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα, με το ημίχρονο να τελειώνει οριακά κάτω από τους 10 πόντους (24-33) για να πάνε στο +13 στο 30′ (37-50) και στη νίκη με 48-63 που τους διατήρησε στη μέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Γ.Σ. Αυλίδας παρέμεινε χαμηλα στη βαθμολογία, με το ντέρμπι που ακολουθεί την επόμενη αγωνιστική απέναντι στη Δροσιά να είναι ουσιαστικά όλη η χρονιά για την ομάδα του Σωτ. Βάθη που έκανε σήμερα ντεμπούτο στον πάγκο της τοπικής ομάδας.

Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Βασιλείου με 20 (4) πόντους, ενώ από τη Δόξα ο Στυλιαράς με 17.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Μασλατζίδης Λ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-23, 24-33, 37-50, 48-63.

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ (Βάθης): Μαρίνος Γ., Αλεξάνδρου 6 (1), Σταμέλος, Παππάς 7, Μαρίνος Φιλ. 3 (1), Κούτρας 2, Τσιριμωκος 3, Βασιλείου 20 (4), Αργυρός 3 (1), Σταματίου 2, Κεραμάρης 2.

ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ/ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ (Μάντζαρης): Στυλιαράς 17 (2), Αλμπέρτης 2, Αποστολόπουλος 2, Ρόγκας, Σαράτσης 6, Σολδάτος 7 (1), Σαββόπουλος 8, Παπάζογλου 11, Μαρκάκης 10.