FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ (17η αγωνιστική): Live εξέλιξη

LIVE ΕΞΕΛΙΞΗ

Μάκαρος-Μαλεσίνα 15-7 (5′), 27-17 (10′), 39-32 (15′), 53-40 (20′), 63-44 (23′), 76-62 (29′), 100-76 (38′), 101-79 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Προοδευτική Λάρυμνας 16-4 (5′), 26-11 (8′), 33-13 (10′), 37-21 (14′), 44-25 (17΄), 49-31 (20′), 65-34 (24′), 82-50 (32′), 89-56 (37′), 90-58 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τελεθριακός-Απόλλων Λιβαδειάς 8-11 (5′), 18-16 (10′), 33-23 (15′), 43-36 (20′), 56-51 (27′), 60-62 (30΄), 80-85 (38′), 86-85 (39′:20”), 87-85 (39′:46”), 89-87 (ΤΕΛΙΚΟ)

Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Ιτέας 10-16 (9′), 14-16 (10′), 18-27 (14′), 29-38 (18′), 31-44 (20′), 36-46 (22′), 43-50 (27′), 53-56 (33′), 58-62 (36′), 62-76 (39′:27”), 62-76 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΓΑΣ Βασιλικού-Αναγέννηση Λαμίας 8-20 (6′), 14-26 (10′), 16-26 (11′), 22-38 (15′), 27-46 (18′), 40-46 (20′), 43-46 (22′), 50-60 (29′), 58-68 (33′), 65-70 (36′:40”), 67-70 (39′:41”), 67-72 (ΤΕΛΙΚΟ)

Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος 7-8 (6′), 13-14 (9′), 19-22 (14′), 32-28 (20′), 39-32 (26′), 45-34 (28′), 45-34 (30′), 51-42 (32′), 58-42 (35′), 60-48 (38′), 65-51 (ΤΕΛΙΚΟ)

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με τη διεξαγωγή της 17ης αγωνιστικής!

Μείνετε μαζί μας και σήμερα για τη ζωντανή ενημέρωση από τις 6 αναμετρήσεις στα κλειστά γυμναστήρια της Περιφέρειας!

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 17ης αγωνιστικής:

17:00 Κλειστό Βασιλικού ΓΑΣ Βασιλικού-Αναγέννηση Λαμίας (Καραμπιτσάκος-Κάλφα)

18:00 Κλειστό Πειραϊκής ΑΕΕΠ Χαλκίδας-Προοδευτική Λάρυμνας (Χουγιάζος-Αρτσίτας)

18:15 Κλειστό Άμφισσας Μάκαρος-Μαλεσίνα (Κοτσιμπός-Γερονικολός)

15:00 Κλειστό Ιστιαίας Τελεθριακός-Απόλλων Λιβαδειάς (Τσάλας-Καλαπόδης)

18:00 Κλειστό Σχηματαρίου Πρωτέας Σχηματαρίου-Κάδμος (Τσάτσης-Κοτσώνης (ΕΣΚΑ)

17:00 Κλειστό Αλιβερίου Αστέρας Αλιβερίου-Γ.Σ. Ιτέας (Ντάνος-Χαϊνά)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν-Η Υ-Κ
1 ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 16 29 13-3 1136-956
2 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 16 27 11-5 1064-1030
3 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 16 27 11-5 1079-1039
4 ΚΑΔΜΟΣ 16 25 9-7 1031-1037
5 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 16 25 9-7 1061-1068
6 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 16 24 8-8 1131-1141
7 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 16 24 8-8 1200-1144
8 ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 16 23 8-8 1075-1062
9 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 16 23 7-9 1194-1177
10 ΜΑΚΑΡΟΣ 16 21 5-11 967-1075
11 ΑΣΤ.ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 16 20 4-12 1013-1102
12 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 16 19 3-13 991-1111

*Η ΑΕΕΠ Χαλκίδας έχει -1 βαθμό.

Σχετικά άρθρα

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ (2ος Όμιλος): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ (3ος Όμιλος): Αποτελέσματα & Βαθμολογία (2η Αγωνιστική)

pannikolaou

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Ήττα στις λεπτομέρειες! (ΧΒΑ-Δόξα Λευκάδας 66-73)

pannikolaou