Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Για την…επιστροφή! (Λοκρός-Ελευσίνα 5 μ.μ.)

Μετά τη δύσκολη και αγχωτική νίκη επί του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας την περασμένη εβδομάδα, ο Λοκρός έχει σήμερα μια μεγάλη ευκαιρία για να προσπαθήσει να επιστρέψει στο…κόλπο της παραμονής και αυτό μπορεί να γίνει αν το φύλλο αγώνος απέναντι στην Ελευσίνα έχει χρώμα…ροζ!

Έργο δύσκολο, όχι και ακατόρθωτο όμως για τον φετινό Λοκρό, που έχει δείξει πως είναι ικανός για το καλύτερο αλλά και το…χειρότερο!

Η Ελευσίνα είναι στη μέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 10-10, έχει απόσταση ασφαλείας από την κάτω ζώνη, ψάχνοντας από την πλευρά της μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη για να ”κλειδώσει” την παραμονή.

Ο Λοκρός αν τα καταφέρει, φτάνει τις 7 νίκες και μπαίνει για τα καλά στη μάχη της σωτηρίας!

Στον πρώτο γύρο:

ΕΛΕΥΣΙΝΑ-ΛΟΚΡΟΣ 85-75

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλας, Καράμπελας 16 (2), Κεφάλας Κ. 2, Σταθόπουλος 24 (1), Παπαδιονυσίου 11, Κρασσάκης 8, Αναγνωστόπουλος 17, Ψαρόπουλος 7 (1).

ΛΟΚΡΟΣ (Ζαρονικόλας): Μάρκου, Φωτητζόγλου 6, Παπαπέτρος, Πάππος 4, Αντωνόπουλος 10 (1), Μάτος Αν. 27 (2), Μάτος Αγγ. 8 (2), Ψάλτου 20.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές και στους δύο ομίλους:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Στ. Βενέτης 18.00 Αιγάλεω-Παπάγου Θεοδωρόπουλος-Παυλόπουλος-Ορφανός Εμ. (Μουζάκης Στ.)

Εσπέρου 17.00 Έσπερος Καλλ.-Πρωτέας Βούλας Σώμος-Ζακεστίδης-Γεράνιος (Παλάτος)

Δαϊς 17.00 Δούκας-Μαρούσι Μαγκλογιάννης-Τσάτσης-Τεφτίκης (Λιμνιάτης)

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Μελίσσια Αποστολίδης-Γρίβα-Κοτσώνης (Ζερβούδης)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Μεγαρίδα Τσώνος-Πολυχρόνης-Κούλης Χ. (Αλετρας)

Ζ. Αλεξάνδρου 17.00 Ιωνικός Ν.Φ.-Εθνικός Πειρ. Μηλαπίδης-Στρέμπας-Μπούκας (Κουλούρης)

Δύο Αοράκια 17.00 ΟΦΗ-Πεντέλη Κοτσίμπος-Κωνσταντινίδου-Μακρόπουλος (Ευαγγελινός)

Αταλάντης 17.00 Λοκρός Αταλάντης-Πανελευσινιακός Διαμαντής-Καρπάνος-Μαρινάκης (Χριστοδούλου)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β. Ν Η Υ.-Κ.
1. Πανερυθραϊκός 20 36 16 4 1639-1436
2. Μαρούσι 20 36 16 4 1611-1480
3. Αιγάλεω 20 33 13 7 1622-1595
4. Εθνικός 20 33 13 7 1543-1417
5. Έσπερος Καλλ. 20 33 13 7 1672-1553
6. Πρωτέας Βούλας 20 32 12 8 1501-1459
7. ΟΦΗ 20 31 11 9 1503-1466
8. Μεγαρίδα 20 30 10 10 1509-1447
9. Παπάγου 20 30 10 10 1534-1528
10. Πανελευσινιακός 20 30 10 10 1428-1489
11. Μανδραϊκός 20 29 9 11 1472-1503
12. Πεντέλη 20 28 8 12 1390-1448
13. Λοκρός Αταλάντης 20 26 6 14 1484-1609
14. Μελίσσια 20 26 6 14 1393-1425
15. Δούκας 20 24 4 16 1313-1549
16. Ιωνικός Ν.Φ. 20 23 3 17 1397-1617

Σχετικά άρθρα

Κρούσμα κορωνοϊού και αναβολή στο Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας!

pannikolaou

Στη μάχη των Εθνικών κατηγοριών! Πρόγραμμα και διαιτητές σε Β’ & Γ΄Εθνική

pannikolaou

Αφιέρωμα για τα 35 χρόνια του Ερμή Σχηματαρίου! (video)

pannikolaou