Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Όλα τα ματς πλέον είναι τελικοί! (Καβάλα-Έσπερος Λ. 5 μ.μ.)

Το έργο του Έσπερου Λαμίας σήμερα στην Καβάλα θα ήταν εκ των πραγμάτων δύσκολο απέναντι σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος που διεκδικεί την άνοδο στην Α2 και έγινε ακόμα δυσκολότερο μετά την εντός έδρας ήττα από την Κομοτηνή που τον έχει φέρει σε δύσκολη θέση.

Πλέον, η ομάδα του Σοφογιάννη βλέπει όλα τα ματς ως τελικούς, ακόμα και εκεί που οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος του, όπως στο σημερινό παιχνίδι.

Ο Έσπερος οφείλει σήμερα να διεκδικήσει τις πιθανότητες που του αντιστοιχούν, αν και τα δύο συνεχόμενα εντός έδρας ματς με Φάρσαλα και Γέφυρα θα είναι κάτι παραπάνω από τελικοί για την ομάδα της Λαμίας.

Στον πρώτο γύρο:

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΚΑΒΑΛΑ 72-81

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης) : Γκουντγούιν 3 (1), Μούτσα 11 (1), Στογιάνοβιτς 14 (1), Ρουμελιώτης 21 (5), Παπανικολάου 11 (2), Τσιμίδης 9, Δαχρετζής 3 (1), Μαντζούκας, Σεργιανάι, Λάμπας.

ΚΑΒΑΛΑ (Πενταζίδης): Δοξάκης 6 (2), Παντόπουλος, Μπανάσας, Λαμπρόπουλος 17 (3), Σαββίδης 2, Ζώτος, Αδαμόπουλος 11, Αμπαράς 23 (3), Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 14. Ντάλος 4, Τεπετίδης 4.

 

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 21ης αγωνιστικής:

Ευκαρπίας 17.00 Ευκαρπία-Δόξα Λευκάδας Ταρενίδης Στ.-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Κασαπίδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πρωτέας Γρεβενών Ταρενίδης Κ.-Φακίτσας-Παζώλης (Σακελλαρίου)

Πεύκων 17.00 Μαχητές-ΧΑΝΘ Πουρσανίδης Κ.-Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Γρ. (Παπαδόπουλος Ν.)

Ευόσμου 18.00 Στρατώνι-Αίας Ευόσμου Κοϊμτζόγλου-Πράττος-Αναστασιάδης (Παραλυκίδης)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΠΑΣ Γιάννινα-Πολύγυρος Παγώνης-Ξέρας-Καρακώστας (Κασιούμης)

Φαρσάλων 17.00 Φάρσαλα-Πευκοχώρι Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Μπουγλος Π. (Γκουντελιάς)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Γέφυρα Ξενικάκης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης (Γκουρτζελίδης)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Έσπερος Λαμίας Θεοδώρου-Γραικός-Βασιλόπουλος (Μπρίγκος)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν Η Υ.-Κ.
1. ΠΑΣ Γιάννινα 20 38 18 2 1514-1271
2. Δόξα Λευκάδας 20 35 15 5 1480-1339
3. Καβάλα 20 35 15 5 1441-1278
4. Γέφυρα 20 33 13 7 1502-1335
5. Ερμής Λαγκαδά 20 32 12 8 1410-1337
6. Ευκαρπία 20 31 11 9 1478-1454
7. Μαχητές Πειραμ. Πεύκων 20 31 11 9 1398-1326
8. Φάρσαλα 20 30 10 10 1457-1440
9. Πρωτέας Γρεβενών 20 29 9 11 1441-1492
10. Αίας Ευόσμου 20 29 9 11 1401-1368
11. Κομοτηνή 20 28 8 12 1436-1498
12. Πολύγυρος 20 28 8 12 1416-1461
13. ΧΑΝΘ 20 28 8 12 1463-1416
14. Έσπερος Λαμίας 20 27 7 13 1458-1592
15. Στρατώνι 20 25 5 15 1372-1541
16. Πευκοχώρι 20 19 1 18 1128-1649

*Το Πευκοχώρι έχει -2 βαθμούς. 

Σχετικά άρθρα

Κρούσμα κορωνοϊού και αναβολή στο Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας!

pannikolaou

Στη μάχη των Εθνικών κατηγοριών! Πρόγραμμα και διαιτητές σε Β’ & Γ΄Εθνική

pannikolaou

Αφιέρωμα για τα 35 χρόνια του Ερμή Σχηματαρίου! (video)

pannikolaou